Podravka uvjerljiva u prvom kolu

Mišo Gulić • ponedjeljak, 12.09.2011.

Odigrano je prvo kolo Prve rukometne lige za žene u kojem se moglo vidjeti nekoliko zanimljivih i tijesnih susreta, dok je s druge strane bilo i onih gdje svaka neizvjesnost nestala već nakon nekoliko minuta dvoboja.

Lokomotiva je u gostima kod Arene došla do pobjede i na najbolji mogući način započela novo prvenstvo. Domaće rukometašice su se dobro držale veći dio susreta pa je tako rezultat u 35. minuti glasio 16:14 u korist Lokomotive. Gošće iz Zagreba potom ubacuju u brzinu više, odvajaju se i utakmicu mirno privode kraju. U redovima Arene sedam zgoditaka je postigla Gavranić, dok je šest dodala Kiridžić. Lokomotivu su predvodile Pasarić s devet (sve sa sedam metara) i Milić sa šest.

Dalmatinka iz Ploča je odmah na otvaranju susreta jasno dala do znanja gošćama iz Virovitice kako na bodove mogu zaboraviti. Rezultat je u korist Dalmatinke rastao iz minute u minutu, a na poluvrijeme se otišlo s prednošću Pločanki od 15:7. Ni nastavak susreta nije ponudio drukčiji slijed događaja pa su domaće upisale uvjerljivu pobjedu od 34:21. U redovima pobjednica briljirala je Čović s 12 zgoditaka, dok je s druge strane Mikulić postigla sedam.

Braniteljice naslova i apsolutne vladarice hrvatske ženske rukometne scene na uvjerljiv su način ušle i u novo prvenstvo pokazujući još jednom kako su zaista klasa za sebe. Podravkašice su odmah od starta nametnule svoj ritam i bez milosti gošćama iz Sesveta utrpale 22 zgoditka do poluvremena, naspram 11 koje su propustile u svoju mrežu. I u nastavku smo gledali "istu pjesmu" pa je konačan rezultat glasio 43:25. Podravku su predvodile Damjanović sa sedam te Pušić i Gaće s po šest postignutih golova. S druge strane u redovima Sesveta najbolja je bila Franković s 10 zgoditaka.

Rukometašice Umaga su do bodova došle nakon iznimno uzbudljivog susreta s Trešnjevkom, a na kraju su slavile s dva gola prednosti. Iako su gošće vodile veći dio susreta te su i na poluvrijeme otišle s prednošću od 11:9, domaće su u nastavku zaigrale mnogo bolje i unatoč činjenici kako su igračice Trešnjevke bile jako blizu u samoj završnici, došle su do konačnog trijumfa od 27:25. Prvo ime Umaga bila je Jajčević sa šest zgoditaka, dok je s druge strane Zovko postigla sedam.

Riječanke su mnogo teže od očekivanog svladale novopečene prvoligašice iz Sinja, koje su se pokazale u odličnom svjetlu na premijeri u ovom rangu natjecanja. Prve minute ponudile su izjednačenu igru, da bi sredinom prvog dijela Riječanke odmaknule na četiri gola viška. Sinjanke se tada bude i do poluvremena dolaze na minimalan zaostatak od 14:13. Sinjanke su sjajno parirale i u nastavku te su čak i vodile u dva navrata, zadnji put u 43. minuti kada je semafor pokazivao 19:20. Ipak, iskustvo domaće ekipe je došlo do izražaja ze su slavile s 27:24. U redovima domaćih Vuković je zabila 10, dok je devet pridodala Stakorić. Sinjanke je predvodila Gugić s osam zgoditaka.

Još jednu uvjerljivu pobjedu u prvom kolu su ubilježile rukometašice Zeline koje su svladale Orijent s 15 zgoditaka viška. Već nakon prvog dijela bilo je jasno kako će bodovi ostati u Zelini jer je semafor pokazivao 18:6 u krist domaćeg sastava. Domaće su jednako uvjerljive bile i u nastavku, a konačan rezultat je glasio 38:23. Najbolja pojedinka u ekipi Zeline je bila vratarka Križanac koja je prikupila impresivnu 21 obranu uz 53 posto uspješnosti, a vrijedi izdvojiti i Vukojević s osam te Knježević sa sedam postignutih golova. Kod rukometašica Orijenta najviše se iskazala Šuster s osam zgoditaka.

Najdramatičniji susret prvog kola odigrale su rukometašice Koke i Samobora, a na kraju su slavile domaće s tek jednim golom viška. Obje ekipe su se tijekom susreta izmjenjivale u vodstvu, a na kraju je pobjeda pripala sretnijima i spretnijima. Konačan rezultat glasio je 28:27 u korist Koke.