Cedevita poražena u Novom Mestu

Ante Zovko • četvrtak, 15.09.2011.

Slovenski prvak Krka u Novom Mestu u završnici je preokrenuo rezultat protiv Cedevite i ostvario minimalnu pobjedu.

Cedevita je na kraju izgubila 69:68 nakon što je bila u minusu gotovo cijelu utakmicu. U četvrtoj su četvrtini Zagrepčani zaostajali 12 poena, ali su uspjeli dovesti utakmicu u neizvjesnost.

Cedevita je povela 68:67 30 sekundi prije kraja, ali Krka uzvraća dvadeset sekundi kasnije. Pokušao je Tomislav Petrović pogoditi za pobjedu, ali slovenski prvak na kraju je slavio.

Owens je predvodio Cedevitu sa 17 poena, Baždarić i Car imali su po 11, a Kraljević deset.

Bio je ovo prvi pripremni nastup hrvatskog reprezentativca Dontayea Drapera, kao i oporavljenog Vedrana Vukušića, a Cedevita još čeka povratak Matjaža Smodiša s Europskog prvenstva.

U subotu će Cedevita u Zagrebu odigrati utakmicu s Anadolu Efesom Stanka Baraća. Međutim, susret će biti zatvoren za javnost.

Prijateljska utakmica:
Krka - Cedevita 69:68 (20:19, 20:16, 19:14, 10:19)

• Obrisan korisnik16.09.2011. u 08:06
    ne znam zašto je cedeviti kovačević bio prekobrojan... kad sam kod gledao, a gledao sam dosta, momak je odigrao dosta dobro, za onoliku minutaža koju je dobio.. cibona će profitirati :))