Köln šokirao Leverkusen, poraz Wolfsburga

Mario Glasnović • subota, 17.09.2011.

Šesto kolo Bundeslige pružilo nam je nekoliko dobrih utakmica, a zanimljivo je da je u čak četiri susreta bilo crvenih kartona. Köln je utišao BayArenu slavljem protiv Leverkusena, a pobjedu u gostima zabilježila je i Borussia Mönchengladbach koja je bila bolja od Petrićevog HSV-a. Hrvati u Wolfsburgu upisali su poraz na gostovanju kod Hoffenheima.

Hamburg nastavlja s lošim igrama u njemačkom prvenstvu. Pred domaćim navijačima Hamburg je upisao novi poraz, slavila je Borussia iz Mönchengladbacha. Mladen Petrić odigrao je cijelu utakmicu za momčad Hamburga, a Ivo Iličević nije konkurirao za susret zbog suspenzije. Pogodak vrijedan tri boda za Borussiju postigao je Igor de Camargo u 66. minuti utakmice.

Hertha je nakon pobjede u Dortmundu dočekala Augsburg u Berlinu. Andre Mijatović od prve minute igrao je za svoju momčad, a zaradio je žuti karton u 33. minuti. Augsburg je poveo nakon kornera u 20. minuti. Loptu je uz dosta sreće u mrežu pospremio japanski veznjak Hajime Hosogai. Hertha je izjednačila u prvoj minuti nastavka, bivši igrač Bayerna Christian Lell pogodio je za 1:1.

Vezane vijesti

Igrači Herthe nakon postignutog pogotka zaigrali su bolje i dinamičnije, a dobru igru okrunili su pogotkom u 57. minuti kada je Torun pogodio za 2:1. No, borbeni i "žilavi" domaćini nisu se predali pa je Callsen-Bracker postavio konačnih 2:2 u 64. minuti. U 86. minuti utakmice isključen je gostujući igrač Langkamp.

Wolfsburg je nakon preokreta protiv Schalkea u prošlom kolu upisao poraz u gostima kod Hoffenheima. Magath je u napad opet uvrstio hrvatski dvojac Mandžukić - Lakić koji nije bio efikasan u ovome susretu, dok Hrvoje Čale nije konkurirao za ovu utakmicu.

Hoffenheim je odlično otvorio susret. Momčad Holgera Stanislawskog u samo tri minute šokirala je Vukove. Najprije je u 20. minuti mrežu zatresao Ryan Babel, a vodstvo domaćih udvostručio je Roberto Firmino. Do kraja poluvremena mreže se nisu tresle, iako je Mandžukić imao dobru priliku u 34. minuti.

U nastavku utakmice vidjeli smo još dva pogotka. Na 2:1 smanjio je Dejagah, a konačnih 3:1 i novi poraz Wolfsburga "zapečatio" je Firmino svojim drugim pogotkom u 85. minuti utakmice. U ovome susretu "pocrvenio" je vratar Wolfsburga Hitz u 81. minuti utakmice.

Köln je šokirao Bayer iz Leverkusena svladavši ih na prepunoj BayAreni rezultatom 4:1. "Jarci" su Apotekarima zabili čak četiri pogotka, a posljednji gol postigao je Jajalo u 90. minuti utakmice. Junak Kölnove pobjede bio je Lukas Podolski koji je uz dva pogotka upisao i jednu asistenciju.

Köln je poveo u 44. minuti pogotkom Novakoviča kojem je odlično asistirao Podolski. Njemački reprezentativac upisao se u strijelce odmah na početku drugog poluvremena, a svoj drugi pogodak i treći za Köln postigao je u 54. minuti.

Oba puta asistirao mu je slovenski napadač Milivoje Novakovič. Sjajni Slovenac asistirao je i našem Mati Jajalu koji je stavio "točku na i" u posljednjoj minuti utakmice. Počasni pogodak za domaće postigao je Rolfes u 70. minuti utakmice, a u posljednjim minutama isključen je napadač Leverkusena Andre Schürrle.

Zanimljiva utakmica igrala se u Nürnbergu gdje je istoimena momčad remizirala s Werderom koji je od 17. minute igrao s igračem manje. Werderov vratar Tim Wiese zaradio je izravni crveni karton i time ostavio svoju momčad "na cjedilu".

No, momčad Thomasa Schaafa uspjela je povesti i s deset igrača. Mehmet Ekici precizno je pogodio u 24. minuti, asistirao mu je Claudio Pizarro. Konačnih 1:1 postavio je domaći stoper Wollscheid u 65. minuti susreta.