Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • subota, 17.09.2011.

Sinjanke su u prvoligaškoj premijeri pred svojim gledateljima podlegle pritisku te su uvjerljivo poražene od pulske Arene, iako je konačnih plus 11 previsoko u odnosu na prikazano na terenu.

Sinj - Arena 17:28 (9:13)

ŠSD Sinj, Gledatelja: 450
Suci: Petar Bulum i Nikola Carević (oba Metković)

ŽRK Sinj: Budić (3 obrane), Bilandžić (1), Vučić (1), Bilobrk (3), Jaković, Čović (2), Poljak, A. Runje (1), K. Runje, Masnić (3), Gugić (1), Barać, Mihaljević (2), Vrdoljak (1), Poljak (2), Borozan (12 obrana).
Trener: Ante Plazibat

ŽRK Arena: Mandić (4), Vukić, Devović (1), Kiridžić (10), Muratagić, Milošević (3), Gavranić (7), Dukić (19 obrana), Šabić (1), Bradarić, Mudronja (2).
Trener: Nedeljko Lalić

Sedmerci: Sinj 4/7 (Masnić, Gugić, Mihaljević, Vrdoljak); Arena 4/6 (Gavranić 4)
Isključenja: Sinj 8 minuta (K. Runje, Masnić 2+2, Gugić); Arena 8 minuta (Devović, Milošević, Gavranić, Mudronja)

Drugo kolo Prve hrvatske rukometne lige za žene donijelo nam je sraz Sinja i Arene iz Pule u kojem su sasvim zasluženo slavile gošće te na taj način isprale gorak okus visokog poraza iz prvog kola.

Sinjanke su u susret ušle vrlo motivirano te su brzim kontrama i polukontrama iznenadile gostujuće igračice i već nakon šest minuta igre imale obećavajućih 4:1. Nakon prvotnog nesnalaženja gošće su posložile svoje redove, zaigrale mnogo agresivnije prema vanjskim igračicama Sinja te su u sljedećih desetak minuta napravile seriju od 8-1 (5:9). Sjajno je u tim trenutcima iz svih pozicija pogađala Kiridžić.

Domaće su potom iskoristile nekoliko vezanih obrana vratarke Borozan te raznovrsnom napadačkom igrom dolaze do 9:9, koliko je bilo u 22. minuti, međutim, razbranila se s druge strane i Dukić pa gošće do odmora postižu još četiri gola za 13:9 nakon prvih 30 minuta igre.

Odmah na otvaranju drugog dijela domaće promašuju nekoliko zicera, što gošće koriste i dižu prednost na 15:9, da bi potom prednost rasla iz minute u minutu. Nisu Sinjanke imale ni sreće u tim trenutcima, jer je nekoliko odličnih pokušaja završilo na okviru gola, a sve ostalo je zaustavila izvanredna Dukić.

Do kraja utakmice gledali smo tek puko odrađivanje posla za gostujuću ekipu, a priliku za iskuse prve prvoligaške minute imale su gotovo sve domaće igračice. Konačan rezultat glasio je 28:17 u korist Arene, čije se iskustvo pokazalo kao previsoka prepreka domaćim snagama.

Domaći trener Ante Plazibat je poslije susreta priznao kako je ipak očekivao više od nastupa svoje ekipe: "Očekivao sam puno neizvjesniju utakmicu i bolju napadačku reakciju mojih igračica. Velika je šteta što u prvom dijelu nismo bolje iskoristili obrane Marije Borozan, ali na kraju je presudilo iskustvo Puljanki i činjenica kako igraju nekoliko godina zajedno. Ovo je mojoj ekipi jedno veliko iskustvo i sada nam predstoji još više raditi i učiti iz ovih poraza."

Na uvjerljiv poraz nije računala ni Kristina Bilandžić, priznajući kako se nadala i eventualnoj pobjedi: "Potajno smo se nadale i bodovima, jer prema videozapisima koje smo mi gledale, nisu izgledale nepobjedivo. Nije ovo bilo naše pravo lice, možda smo malo podlegle i pritisku."

Gostujući strateg Nedeljko Lalić bio je zadovoljan prikazanom igrom njegova sastava te osvojenim bodovima: "Mi smo mnogo iskusnija ekipa od Sinja i to je bila naša velika prednost, a mogu reći kako je konačna razlika možda malo i previsoka u odnosu na ono što smo gledali na parketu. Sinjanke će ipak bodove morati tražiti u dvobojima s manje kvalitetnim sastavima nego što smo mi."