Koka i Lokomotiva stopostotne

Zvonka Keliš • nedjelja, 18.09.2011.

Drugo kolo Prve ženske rukometne lige donijelo je odlične pobjede hrvatskih prvakinja, Podravke Vegete, varaždinskih Kokica, kao i rukometašica Samobora. Na domaćem terenu, uz Samobor i Koku, slavile su i ekipe Lokomotive i Sesveta.

Trešnjevka - Podravka Vegeta 21:44

Hrvatske prvakinje bez problema su stigle do novih bodova u prvenstvu. U dvorani na Trešnjevci od prve su minute pokazale kako su s razlogom prve u Hrvatskoj. Već u 16. minuti imale su +8 (12:4), da bi do odlaska na odmor s vodstvom 24:8 već odlučile o pobjedniku susreta.

Domaćim igračicama do kraja nije preostalo ništa drugo no pokušati što više smanjiti zaostatak za protivnicama, no ni to im nije pošlo za rukom. Podravka je osigurala nadasve uvjerljivu pobjedu 44:21 na krilima Maje Kožnjak koja je postigla osam pogodaka te Ive Pongrac koja je zabila njih šest. Najbolja kod Trešnjevke bila je Justina Stojanov s četiri gola.

Koka - Umag 24:18 (12:7)

Rukometašice Umaga dobro su se držale na gostovanju kod Koke sve do 20. minute i 5:5. No, Kokice pod vodstvom Vlade Vujevića tada rade seriju 4-0 i odlučuju u pobjedniku prvoga dijela. Do odlaska na odmor preostalo im je tek povećati prednost na +5 (12:7).

U nastavku je Koka čuvala svoju prednost od pet pogodaka sve do samoga kraja kada Tomašek zabija za +6 i pobjedu Varaždinki 24:18. U redovima Kokica najbolja je bila Tea Jalušić sa šest postignutih pogodaka, dok je Simona Hajduk na golu bila izvanredna sa svojih 19 obrana. Kod gostujuće ekipe istaknula se Marina Baksa-Makovec s pet golova.

Lokomotiva - Zelina 27:23 (13:13)

U zagrebačkoj Kutiji Šibica Lokomotiva je ugostila rukometašice Zeline. Napeto prvo poluvrijeme utakmice obilježile su Nataša Janković na jednoj te Renata Knježević na drugoj strani. Naime, s pet postignutih pogodaka predvodile su svoje ekipe do izjednačenja 13:13 nakon prvih 30 minuta.

Lokomotiva je u nastavku ipak pokazala svoje pravo lice te je odmah na startu drugoga dijela povela 17:14. Prednost od tri pogotka držala je do 52. minute kada Ježić i njene suigračice to povisuju na +5 (25:20). Do kraja je domaćoj ekipi preostalo tek potvrditi svoju drugu prvenstvenu pobjedu. Najbolja kod Lokomotive bila je Josipa Nuić sa sedam golova, dok je Knježević za Zelinu postigla šest pogodaka.

Orijent Presoflex - Dalmatinka 26:23 (14:10)

Dvorana Treći maj u Rijeci bila je domaćin susreta rukometašica Orijenta i Dalmatinke. Domaće igračice serijom 5-0 na samom početku utakmice najavile su dominaciju na svom terenu. Međutim, rukometašice Dalmatinke se nisu predavale te su ubrzo uzvratile svojom serijom od četiri pogotka, prvi dio ipak odlazi u korist Orijenta (14:10).

Nastavak su ponovno obilježile serije pogodaka, naime, u prvih sedam minuta domaće rukometašice povisuju svoju prednost na +8 (18:10), da bi se nekoliko minuta kasnije gostujuće igračice serijom 5-0 približile Orijentu na tri gola zaostatka (20:17). Do kraja više nije bilo drame te je Orijent uredno priveo susret kraju.

Odlična u redovima pobjednica bila je Slavica Šuster s devet postignutih pogodaka, dok je Nikolina Račić s 14 obrana bila vrlo dobra na golu. Kod Dalmatinke je najbolja bila Iva Družijanić sa šest golova.

Samobor - Tvin-Trgocentar 30:20 (15:10)

U dvoboju u Samoboru rukometašice gostujuće ekipe pretrpjele su svoj drugi poraz u prvenstvu. Odmah na startu, pojačanje Samobora, Ivana Lovrić sa svojih tri pogotka pokazala je kome će pripasti dva boda. Domaće rukometašice držale su gostujuće na dva gola razlike što se do odlaska na odmor popelo i na +5 (15:10).

Nastavak je samo potvrdio dominaciju Samobora koji povećava svoju prednost za konačnih 30:20. Najefikasnija u redovima Samobora bila je Lovrić s osam postignutih pogodaka, dok je Marina Bazzeo zabila šest golova. Najbolja kod Tvin Trgocentra bila je Nataša Micinović sa šest pogodaka.

Sesvete - Agroproteinka - Zamet 33:28 (13:11)

Susret u Sesvetama bio je izuzetno napet u prvome dijelu kojim je prevladala igra gol za gol. No, četiri minute prije kraja prvoga poluvremena domaće se igračice počinju odvajati te do odlaska na odmor drže +2 (13:11).

U drugome dijelu samo povisuju svoju prednost te tako u 40. minuti imaju i +5 (22:17) koje čuvaju do samoga kraja. Kod Sesveta se odličnom pokazala Ekaterina Nemaškalo s devet postignutih pogodaka, dok je Marija Karaula na golu sakupila 13 obrana. U redovima Zameta istaknula se Mila Toto sa šest golova.