Bundesliga, 6. kolo, 18.09.2011, 15:30 h
Hannover 96
Hannover 96 2:1 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Damir Žbulj • nedjelja, 18.09.2011.

U prvom susretu nedjeljnog rasporeda šestog kola njemačke Bundeslige, dortmundska Borussia doživjela je neugodan, drugi uzastopni, poraz. Vodio je Kloppov sastav od 63. minute utakmice, ali u samoj završnici uspjeli su primiti dva pogotka i tako pognute glave otići iz Hannovera. Naš reprezentativac Ivan Perišić odigrao je čitav susret u gostujućim redovima, ali ovaj put se nije uspio posebno istaknuti.

Aktualni prvak nije na najbolji način otvorio novu bundesligašku sezonu. Iz prvih pet dvoboja osvojili su mizernih sedam bodova, prošli vikend doživjeli su poraz od Herthe na domaćem terenu, dok ih je u šestom kolu čekalo gostovanje kod neugodnog Hannovera.

Trener Borussije Jürgen Klopp nije u ovom dvoboju mogao računati na kažnjene Götzea i Kehla, dok je najbolji napadač Barrios i dalje ozlijeđen. Fantastičan pogodak koji je naš reprezentativac Ivan Perišić zabio Arsenalu u Ligi prvaka, osigurao mu je mjesto u početnom sastavu u ovom susretu.

Vezane vijesti

Hannover je također preko tjedna bio europskoj akciji, s belgijskim Standardom odigrali su na svom terenu 0:0, dok su u prvenstvu, nakon uvodne dvije pobjede, dva puta remizirali, a prošli vikend su na gostovanju kod Stuttgarta doživjeli 3:0 poraz.

Gosti su aktivnije otvorili susret, ali nije u prvih 20-ak minuta bilo izgledne prilike pred vratima Hannovera. Mogao je možda bolje reagirati Lewandowski glavom u 11. minuti nakon ubacivanja Gündogana, a nakon kombinacije istih igrača samo dvije minute kasnije, nije Poljak uspio u ključnom trenutku udarca na pravi način zahvatiti loptu pa je rezultat ostao 0:0.

Naš reprezentativac bio je neprimjetan u samom otvaranju susreta, pokušao je ugroziti protivničkog vratara iz slobodnog udarca u 18. minuti, ali udarac s 25 metara udaljenosti nije bio prava prijetnja za vratara Zielera. No, u 24 minuti Perišić je bljesnuo u stilu Lige prvaka i fantastičnog voleja protiv Arsenala. Ubacivanje s desne strane na rubu kaznenog prostora pokušao je sličnim udarcem pospremiti u mrežu, ali desnom nogom nije bio toliko opasan i vratar je odbio loptu.

Domaćin je prvi put opasan tek u 26. minuti, nakon kontranapada Ya Konan je pucao iskosa s desne strane. Weidenfeller brani njegov pokušaj,na odbijenu loptu natrčava Stoppelkamp, ali Subotić u posljednji trenutak blokira njegov udarac. Gosti su imali još jednu opasnu situaciju pred vratima Zielera u 39. minuti, kada je Blaszczykowski izbjegao zaleđe, ali leđima okrenut prema golu, s desetak metara, nije uspio prevariti golmana domaćeg sastava.

U nastavku susreta prvi su, nakon pet minuta igre, bili opasniji domaći nogometaši. Christian Pander pokušao je iz mrtvog kuta iznenaditi gostujućeg vratara, ali Weidenfeller loptu nogom odbija u korner. Perišić je odgovorio samo dvije minute kasnije, ali u jednoj opasnoj situaciji u protivničkom prostoru napravio je dribling previše te tako upropastio dobru priliku.

Borussia je ipak stigla do vodstva u 63. minuti utakmice. Nakon dobre akcije gostujućih igrača, Kagawa je driblingom izbacio svog čuvara, izbio sam ispred vratara i prebacio istrčalog Zielera. Mogli su gosti dokrajčiti protivnika u 72. minuti, Kagawa je probio po desnoj strani, ubacio prizemnu loptu na peterac, ali Grosskreutz nevjerojatnim promašajem loptu šalje preko gola.

Kad već nisu zabili drugi pogodak, Borussia je u samoj završnici utakmice na nevjerojatna način, ne samo ispustila pobjedu, nego ostala bez sva tri boda. Domaćin je stisnuo goste iz Dortmunda, prvo je Haggui glavom u 84. minuti pogodio okvir gola, a samo nekoliko minuta kasnije, nakon ubacivanja iz kuta s desne strane, isti igrač je ovaj put glavom bio precizniji te je svladao gostujućeg vratara.

No, to nije bilo sve od Hannovera. Iskoristili su šok Borussije te su na isteku regularnog vremena postigli još jedan pogodak i tako u potpunosti preokrenuli rezultat. Ya Konan je primio loptu na 18 metara od gola, okrenuo se, snažno pucao, a Weidenfeller nije mogao zaustaviti loptu. Na nevjerojatan način sastav iz Dortmunda ostao je bez pobjede i bodova, a ovo im je drugi uzastopni poraz te su nakon šest odigranih utakmica skupili samo sedam bodova. U redovima Kloppova sastava evidentna je kriza na otvaranju ove bundesligaške sezone.

• Obrisan korisnik19.09.2011. u 13:33
    Nije to toliko zato što je Borussija slaba, nego zato što bundesliga nije mačiji kašalj. Ovdje je svaki klub opasan i kad tad nađu način kako zaustaviti neku momčad koja je bila prvak. Npr. Schalke i Wolfsburg imaju jako skupe momčadi (odmah iza Bayerna i Bayera), a rezultati su im katastrofalni... [više na forumu]
  • Torca-Dubrava18.09.2011. u 23:10
    joj........
    Torca-Dubrava
  • H.E. Pennypacker18.09.2011. u 21:11
    ne samo to, već u zadnjih 15ak godina kad god netko osim bayerna osvoji naslov, sljedeće sezone naslov sigurno osvaja bayern!
    H.E. Pennypacker
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 20:50
    sindrom pobjednika bundeslige (nakon osvajanje lige iduće sezone ih nema nigdje) na koji je imun jedino bayern
  • Obrisan korisnik18.09.2011. u 19:50