Vrijedan bod Pletikosinog Rostova

Borna Rupnik • ponedjeljak, 19.09.2011.

Momčad Stipe Pletikose u svom je bijegu s dna ljestvice osvojila vrlo važan bod protiv moskovskog velikana. Vrh poretka drži Zenit, ali s malom prednošću...

Hrvatski reprezentativni vratar Stipe Pletikosa odradio je na golu Rostova svih 90 minuta protiv momčadi CSKA iz Moskve. Utakmica je završila 1:1, čime su domaćini osvojili vrijedan bod u borbi za što bolji plasman. Rostov je poveo već u petoj minuti preko Kruglova, ali je Pletikosu nakon loše povratne lopte matirao Doumbia sredinom drugog poluvremena.

Vodeći Zenit (49 bodova) pobijedio je na teškom gostovanju kod Rubina 3:2, iako je domaćin golovima Natcha i Kisljaka vodio 2:0. Preokret su režirali Širokov i dvostruki strijelac Danny.

Dva boda za Zenitom, nakon 24 odigrana kola, zaostaju CSKA te moskovski Dinamo, koji je golovima Voronina, Semšova i Nehajčika pobijedio Tom 3:0.

Bivši nogometaš Hajduka, bosanskohercegovački reprezentativac Senijad Ibričić, pobjedu Lokomotiva kod Tereka (4:0) odgledao je s klupe.