Jelavićev pogodak nedovoljan za prolaz

Borna Rupnik • četvrtak, 22.09.2011.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić uspio je zaigrati protiv Falkirka te postići i pogodak, no njegovi su Glasgow Rangersi ispali iz Liga-kupa...

Zbog lakše je ozljede nastup Nikice Jelavića protiv Falkirka u trećem kolu škotskog Liga-kupa bio pod znakom pitanja, no naš je napadač ipak konkurirao za sastav, a priliku je na terenu dobio od 55. minute. Tada ga je trener Rangersa Ally McCoist uveo umjesto Healyja.

U tim je trenucima na semaforu još pisalo 0:0, a samo tri minute poslije Falkirk je poveo preko El Alaguija. Isti je igrač u 73. minuti povisio na 2:0 da bi Goian smanjio prednost domaćina pogotkom sedam minuta prije kraja.

U 87. minuti Jelavić je iskoristio dodavanje Wyldea i glavom poslao loptu u mrežu za 2:2, no to aktualne prvake Škotske nije spasilo poraza. U trećoj minuti sudačke nadoknade Millar postavlja konačnih 3:2.

Celtic je u sljedeći krug natjecanja prošao pobjedom nad Ross Countyjem (2:0). Prvi je pogodak postigao Hooper, a drugi je bio autogol domaćina.