Riječko Primorje nastavilo je plivati prema Euroligi, nakon ruskog Šturma u drugom kolu pala je i Crvena zvezda na bazenu u mađarskom Szegedu.

PRIMORJE - CRVENA ZVEZDA 12:6 (4:1, 3:1, 1:2, 3:3)

Euroliga, kvalifikacije, 2. krug, 2. kolo

Primorje Erste Banka: Car, Buljubašić, Paškvalin, Krapić, De.Varga 2, Franković 1(1), Muslim 1, Jelača 3, Tiškivski, Barać 2, Šetka 1, Garcia 2(1), Radić

Crvena zvezda: Pijetlović, S.Rašović 1, Stojčić 1, Ivošević, Kljajević, Miljanović, Avramović, V.Rašović, Ranđelović, Filipović, Vasović 3(1), Aksentijević 1, Draksimović

Igrač više: Primorje 2/5, Crvena zvezda 1/2
Peterci: Primorje 2/2, Crvena zvezda 1/1
Suci: Severio (ITA), Siminion (RUM)

Niti Beograđani nisu predstavljali dostojnog protivnika Primorjašima koji su nastavili suvereno koračati kao glavnom ždrijebu vaterpolske Eurolige. Prva četvrtina opet je presudila, kao i u prvome kolu protiv momčadi Petra Porobića. Poslije pet minuta igre semafor je pokazivao 3:0 za Riječane, precizni su bili Barać, Denes Varga i Xavier Garcia iz peterca kojeg je izborio Paškvalin. U posljednjoj minuti četvrtine Jelača je postavio 4:1 nakon pogotka Vasovića, bankari su usmjerili utakmicu u mirne vode.

Najveća razlika napravljena je još jednim golom Jelače za 7:2, nakon što su se u strijelce upisali Franković i Petar Muslim s riječke, te Stojčić sa srpske strane. U nastavku utakmice otišli su momci Zorana Roje na 9:2, Jelača je i treći put bio precizan nagon drugog gola Samira Baraća. Konačan rezultat zapravo i ne prikazuje realno stanje koje je bilo u bazenu budući da su Savićevi momci u posljednjoj dionici igre ostvarili podnošljiv poraz.

Kod Riječana najbolji je bio Jelača s tri zgoditka, a Barać, Varga i Garcia su dodali po dva. Daniel Varga nije igrao zbog lagane ozljede palca desne ruke, a na vratima je priliku dobio Zdravko Radić, Crnogorac s hrvatskom putovnicom. U redovima Crvene zvezde istaknuo se Vasović s tri gola.

Sutra Riječani igraju protiv domaćina, vaterpolista Szegeda za prvo mjesto u skupini.

• narada10816.10.2011. u 13:13
    ok sorry nisam znao; inace u vaterpolu sreces ista imena jer djeca pa cak i unuci igraju. Poglej Kotor- Cattaro: sve Vicevici
    narada108
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 16:43
    igro je on u međuvremnu u saudijskoj arabiji, tamo je dobro zarađivao, može se tamo općenito dobro zaradit za vaterpolske prilike. inače je '74 godište, raspad bivše države je dočekao u splitskom jadranu sa bratom.
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 11:16
    Da,to je Jugoslav on sad ima oko 37,38 godina,igrao je za Partizan prije par godina mislim 2009 kad su igrali sa Jugom, četvrtfinale EL, a od ovog ljeta je opet u bazenu da pomogne Zvezdi!
  • Obrisan korisnik25.09.2011. u 00:50
    slabo bi prošo u toj okladi ;) - http://en.wikipedia.org/wiki/Jugoslav_Vasovi%C4%87, inače su anto i jugoslav braća. jugoslav je svom najstarijem dijetetu dao ime Anto, po bratu
  • narada10824.09.2011. u 21:13
    A kladim se da je mladi Vasovic iz Zvezde sin bivseg reprezentativca Ante Vasovica (sjecate li se 1986?? :-)