Split pobjednik turnira u Dubrovniku

Bernard Jurišić • subota, 24.09.2011.

Košarkaši Splita pobjednici su Libertas kupa u Dubrovniku. U finalnom susretu "žuti" su pobijedili bosansko-hercegovačkog prvoligaša Čapljinu Lastu 65:59...

Nakon finala turnira u Šibeniku, košarkaši Splita u Dubrovniku su otišli korak dalje. Pobjedom protiv Čapljine Laste 65:59 "žuti" su se ubilježili u listu pobjednika Libertas kupa i potvrdili sve bolju formu u završnici priprema za početak prvenstva.

U finalu protiv bosansko-hercegovačkog prvoligaša Split je ključnu prednost od 10 poena stvorio u drugoj četvrtini, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 38:28. Na početlu posljednje četvrtine Splićani su imali komfornih 13 poena prednosti i mirno priveli utakmicu kraju čak i bez lakše ozlijeđenih Subotića i Reinholta, te rano isključenog Dijana.

Do pobjede su "žute" vodili Domagoj Vuković sa 16 poena, Josip Sobin s 12 i Ivan Mimica s 11. Vrlo ugodno iznenađenje predstavljaju partije 18-godišnjeg krilnog centra Domagoja Vukovića koji je u Dubrovniku bio najbolji strijelac "žutih" u obje utakmice i ukupno Dubrovniku i Čapljini ubacio 33 poena.

Treće mjesto na turniru osvojila je momčad domaćina Dubrovnika, koja je sa 79:63 pobijedila drugoligaša Metkovića.