Podravka i Lokomotiva stopostotne

Mišo Gulić • nedjelja, 25.09.2011.

Novu uvjerljivu pobjedu u trećem prvenstvenom kolu zabilježile su rukometašice Podravke slavljem nad Kokom, a stopostotan učinak zadržala je i Lokomotiva pobjedom u Pločama. Puni plijen dohvatile su i rukometašice Arene, Zeline, Orijenta, Trešnjevke i Samobora, a jedine bez bodova i nakon trećeg kola su Sinjanke i Virovitičanke.

Podravka - Koka

Podravka je još u petak odradila svoju prvenstvenu obvezu te u susjedskom obračunu svladala varaždinsku Koku rezultatom 34:16. već Nakon sedam minuta igre semafor je pokazivao 7:0 u korist aktualnih prvakinja iz Koprivnice, a prednost je rasla iz minute u minutu pa tako bilježimo i 12:1, koliko je bilo u 16., da bi poluvrijeme bilo zaključeno s impresivnih 20:5.

Nastavak, očekivano, nije donio drukčiju sliku na terenu pa su domaće nastavile u istom ritmu, a tek pred kraj su gošćama dopustile da donekle ublaže poraz. Najefikasnije u redovima pobjednica bile su Maja Kožnjak s šest te Ivana Petković s pet postignutih zgoditaka. U redovima Koke odličnom predstavom se istakla Petra Oštarijaš zabivši osam golova.

Arena - Sesvete Agroproteinka

Arena je u vrlo uzbudljivoj utakmici, s tek jednim zgoditkom viška, uspjela pobijediti gošće iz Sesveta rezultatom 32:31. U prvih 15 minuta ni jedna ekipa nije uspijevala napraviti značajniji rezultatski odmak, da bi u drugoj polovici prvog dijela Puljanke dignule ritam te poluvrijeme zaključile rezultatom 19:14.

Sesvećanke drugi dio otvaraju serijom 5-1 te u 38. minuti dolaze na tek gol zaostatka (20:19). Nastavak je ponudio izjednačenu utakmicu, da bi golom Milošević, pet minuta prije kraja, domaće imale +3 (30:27), ali gošće se ponovno vraćaju te u posljednjoj minuti zgoditkom Nemaškalo dolaze i do 31:31. Međutim, domaće u zadnjem napadu preko Gavranić uspijevaju pogoditi za nova dva boda. Arenu su do pobjede vodile Selena Milošević s osam te Tina Gavranić sa sedam zgoditaka, a kod gošći su prednjačile Lana Franković s čak 14 zgoditaka, dok je 10 dodala Gordana Pavlek.

Dalmatinka - Lokomotiva

Pločanke su pružile dosta dobar otpor kvalitetnijoj ekipi Lokomotive, ali na kraju su ipak poražene rezultatom 24:31. Domaće rukometašice su odlučno krenule u susret i nisu favoriziranim gošćama dozvolile da već na početku prelome susret. Za Dalmatinku je sve izgledalo idealno do 20. minute i vodstva od 10:9, a potom gošće rade seriju 7-1 i zaključuju prvi dio rezultatom 16:11.

Dalmatinka je u nastavku uspjela uspostaviti ravnotežu te su konstantno boravile na tri-četiri zgoditka zaostatka, što je gošće držalo "budnima" cijeli susret. Tek pred sam kraj Pločanke su malo popustile pa su igračice Lokomotive upisale naoko laganu pobjedu od 31:24. Najbolje kod Dalmatinke bile su Žana Čović i Renata Kežić s po pet postignutih golova, dok je gošće predvodila Katarina Ježić pogodivši sedam puta iz isto toliko pokušaja.

Zelina - Sinj

Rukometašice Zeline su vrlo ujednačenom igrom tijekom cijelog susreta stigle do novih bodova protiv mlađahne ekipe Sinja, a konačan rezultat glasio je 36:27. Gošće su uspijevale držati korak do 11. minute susreta kada je semafor pokazivao 7:6, da bi potom domaće ubacile u brzinu više i serijom 8-2 došle do velikih 15:8, koliko je bilo u 23., da bi nakon odigranih 30 minuta rezultat glasio 19:13.

U drugom dijelu Sinjanke su uspjele dignuti razinu svoje igre te su došle i do minus tri u 45. minuti (24:21), ali za nešto više ipak nije bilo snage pa su domaće došle do uvjerljive pobjede i novih bodova. Zelinu su do pobjede predvodile Renata Knježević sa sedam te Lea Vukojević sa šest postignutih zgoditaka, a najistaknutije Sinjanke bile su Anamaria Gugić s 11 i Ema Bilobrk s pet ubačenih lopti u protivničku mrežu.

Tvin Trgocentar - Orijent

Virovitičanke su i nakon trećeg kola bez boda na svom kontu, a ovaj put bolje su bilje rukometašice Orijenta rezultatom 31:26. Veći dio prvog dijela obje ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali ipak su Riječanke na odmor otišle s prednošću od 15:13. Najviše zasluga za to ide na adresu Slavice Šuster koja je do tada postigla sedam zgoditaka.

U nastavku su domaće igračice vrlo brzo uhvatile priključak, a u 37. minuti su imale i vodstvo od 19:18. Kao i u prvom poluvremenu ponovno je uslijedio period izjednačene igre gol za gol, da bi u 50. minuti, nakon rezultata 24:24, domaće u potpunosti stale i gošćama dozvolile nekoliko lakih zgoditaka, što je uvjetovalo ovaj poraz. Kristina Smiljčić za domaće je zabila osam, a Slavica Šuster za gošće čak 13 zgoditaka.

Umag - Samobor

Vrlo neizvjesnu i zanimljivu rukometnu predstavu vidjeli su gledatelji u Umagu gdje su domaće rukometašice poražene od gošći iz Samobora rezultatom 20:22. Domaće su odlično krenule u susret i nakon osam minuta igre imale su 5:1, a nešto kasnije i 10:6. Međutim, Samoborke do poluvremena uspjevaju uhvatiti priključak pa se na odmor odlazi s prednošću domaćih od 10:8.

Nastavak susreta ponudio je sjajnu igru gošći koje su nastavile pozitivnu seriju iz prvog dijela te su tako u 45. imale prednost od 15:11. Pokušale su se Umažanke vratiti u susret, ali razigrane gošće ne dozvoljavaju ništa više od časnog poraza. Najbolja kod domaćeg sastava bila je Josipa Bošković s osam golova, dok je s druge strane Tea Golubić zabila 10 za Samobor.

Zamet - Trešnjevka

Stare prvoligaške rivalke u potpunosti su opravdale očekivanja i gledateljima priuštile neizvjestan susret, a na kraju su se ipak radovale Zagrepčanke koje su slavile rezultatom 25:22. U prvom dijelu prvog poluvremena bolje su na terenu izgledale domaće rukometašice pa su bile i u konstantnoj prednosti, da bi drugi dio u potpunosti pripao gošćama iz Zagreba te su tako na odmor otišle s plusom od tri gola (14:11).

Domaće su u nastavku zaigrale mnogo angažiranije tu su brzo došle do egala, a u nekoliko navrata su i vodile. Posljednje vodstvo Riječanke bilježe u 55. minuti (22:21), a tada neobjašnjivo staju te gošće s četiri uzastopna gola dolaze do vrijednih bodova na vrućem riječkom terenu. U redovima domaćeg sastava najistaknutija je bila Dina Brčić sa šest zgoditaka, dok je isti učinak kod Zagrepčanki polučila Josipa Grebenar.