1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 25.09.2011, 20:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 12.000
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Conjar (Osijek), Krmar (Zagreb)

Hajduk preokretom do pobjede protiv Slavena

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 25.09.2011.

Tradicija da Slaven Belupo ne pobjeđuje na Poljudu nastavila se i u ovoj sezoni. Štoviše, Hajduk je sa četiri pogotka u mreži ispratio Koprivničane koji su bili ravnopravni "bilima" samo u prvom poluvremenu...

Slaven Belupo u Split je stigao pokušati prekinuti tradiciju prema kojoj nikad u povijesti nije pobijedio u prvenstvenoj utakmici u Splitu. Hajduk je s druge strane krenuo po novu pobjedu koja bi ga zadržala na poziciji prvog pratitelja Dinama u vrhu ljestvice.

Gosti su uspješno otupjeli očekivani protisak Hajduka na otvaranju susreta. Štoviše, već u 9. minuti uspješno su izigrali Hajdukovu obranu i poveli. Mujanović je prošao po desnom boku i ostavio loptu Dejanu Glavici na desetak metara, a ovaj snažnim udarcem šalje loptu u mrežu za 0:1.

Kukočev rođendan, Vukušićev povratak

Tonči Kukoč neće po dobroj partiji pamtiti današnju utakmicu, koja je pala točno na njegov 21. rođendan. Slavljenik je bio potpuno neraspoložen u prvih 45 minuta i već na poluvremenu ostao u svlačionici i svoje mjesto prepustio Lendriću.

Poseban pljesak oko 12.000 gledatelja na Poljudu zaradio je Ante Vukušić, koji se vratio nakon ozljede i odigrao posljednjih 25 minuta.

U 19. minuti na isti su način s istim akterima Koprivničani još jednom zaprijetili, ali Glavica ovog puta nije bio precizan. Hajduk je bio bez prave prijetnje sve do 24. minute, kad je uslijedio petominutni "rafal" prema gostujućem vrataru.

Prštalo je sa svih strana, Anas Sharbini, Andrić, Lima, Tomasov, da bi na koncu u 29. minuti Marin Tomasov sjajnim projektilom desnom nogom poslao loptu pod gredu za izjednačenje.

No, nisu "bili" nastavili s agresijom, do odmora više nisu prijetili gostujućim vratima, a Koprivničani su dvaput prijetili Subašiću iz slobodnih udaraca. Na odmor se otišlo s rezultatom koji je odavao realno stanje snaga na terenu. 1:1.

Otvaranje drugog poluvremena ponudilo je uspavanku na oba kraja travnjaka, 18 minuta vratari su se gotovo odmarali. A onda je iznenadno "sijevnuo" udarac Anasa Sharbinija u 63. minuti i između vratara Rodića i desne vratnice odsjeo u mreži za Hajdukovo vodstvo.

Devet minuta kasnije, Ante Vukušić mogao je riješiti pitanje pobjednika. Anasovu loptu Vukušić je skrenuo prema Lendriću, koji je ispred sebe imao praznu mrežu, ali ga je Pilipović srušio, zaradio crveni karton i Hajduku priskrbio kazneni udarac. Povratnik Vukušić pucao je u donji desni kut, no tamo se našao i vratar Rodić i odbio njegov udarac.

No, što nije uspjelo Vukušiću, uspjelo je Lendriću. Samo tri minute kasnije Tomasov je ubacio s lijevog krila, Lendrić u sredini skočio i glavom smjestio loptu u mrežu za 3:1.

Stigao se i Vukušić iskupiti za promašeni kazneni udarac. U 88. minuti je dobio loptu od Tomasova na 18 metara, okrenuo se i prebacio istrčalog Rodića za uvjerljivih 4:1 Hajdukovaca, koji su u drugom poluvremenu potpuno razbili Koprivničane.

Hajduk je tako uspješno odradio i ovu obvezu, iako se nakon ranog vodstva Slavena činilo da će imati puno više problema večeras. No, drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Splićanima, kao i zaslužena tri boda na kraju.

• Obrisan korisnik26.09.2011. u 21:38
    Koji komičar a upravo si napisao mit o porazu (zapravo 2 komična poraza) a usporedba Reala sa Stoke City-em je u najmanju ruku smiješna, a o mitovima i tekstovima nakon utakmice protiv kluba iz tvog nicka neću ni pričati.
  • Obrisan korisnik26.09.2011. u 14:24
    Mljecaninu slazem se dugo je prvenstvo, idemo po naslov! predugo ga cekamo!!!
  • Obrisan korisnik26.09.2011. u 11:51
    sinoć gledam utakmicu sa poznanicima mahom dinamovci . naravno svi su za belupo. boje nas se bez obzira što se hvale da su 10x bolji. dugo je prvenstvo valjda nas suci neće sasjeći imamo šanse i pokazuje se imamo širinu
  • Obrisan korisnik26.09.2011. u 10:49
    tipicni rvatski jal i prica o susjedovoj kravi.....
  • Obrisan korisnik26.09.2011. u 10:46
    Stoke vs. Hajduk Split 1:0 Stoke vs. Chelsea  - 0:0 Stoke vs. Liverpool 1:0 Dynamo Kyiv vs. Stoke - 1:1 Stoke vs. Man Utd 1:1 mi ne stvaramo mitove kada gubiom 0-1 (jedan udarac u okvir, Kelava junak utakmice)...MITOMANI