Bez promjena na vrhu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 26.09.2011.

Šesto kolo Prve hrvatske juniorske nogometne lige ovoga nam je vikenda donijelo jedan splitski i jedan zagrebački derbi, dok je Rijeka u jedinoj nedjeljnoj utakmici ugostila Šibenik. Sva tri sastava favorita nisu se dala iznenaditi pa je poredak na vrhu ostao isti...

Pobjede favorita u gradskim derbijima

Vodeća momčad juniorskog poretka, ona trenera Miše Krstičevića, petu ovosezonsku pobjedu izborila je na najbližem mogućem gostovanju. Iako je bio riječ o gradskom derbiju ova dva sastava prije početka međusobnog dvoboja dijelilo je čak 11 bodova.

16. Split 2 (4-11)

I dok su prošle sezone Splitovci držali status najugodnijeg iznenađenja start nove sezone nije im donio mnogo razloga za slavlje. Drugačije nije bilo niti ove subote. Hajduk je svoju snagu demonstrirao pogotkom već u osmoj minuti, Nikola Kirevski po loptu u svoju mrežu morao je nakon udarca Tomislava Kiša. Kišu je ovo bio šesti pogodak sezone. Splitski gradski derbi pogotkom u vlastitu mrežu zaključio je Petričević. Igala se 63. minuta.

U zagrebačkom derbiju, onom u kojem je drugoplasirani Dinamo ugostio susjede iz Sigeta, u konačnici je postignut identičan rezultat, no modrima su novo slavlje, u posljednjih 20 minuta dvoboja, osigurali igrači s klupe. Vratar crnih Filip Mikulić svoju je mrežu uspješno čuvao do 70. minute, a onda ga je uspio matirati Zdenko Bilać. Tri minute kasnije u strijelce se upisao i Luka Leko.

Baš kao i Dinamo i njihovi vršnjaci iz Rijeke u šesto su kolo ušli s 11 bodova na kontu. S druge strane terena, u utakmici koja je zaključila kolo, stajali su vršnjaci iz Šibenika koji prvenstvo nisu otvorili na najbolji mogući način. Iako su Rijeci zadali podosta muke, i nakon riječkog dvoboja imaju tek četiri osvojena boda.

Prvu polovicu susreta sastav Borisa Pučića okončao je s minimalnih 1:0. Mrežu Ivana Živkovića u 36. je minuti pronašao Toni Datković. Momci sa Šubićevca pogotkom su odgovorili nakon nešto više od sat vremena igre. Ipak, zgoditak Ante Živkovića gostima nije uspio osigurati veliki gostujući bod, šest minuta prije kraja veliko slavlje svojoj momčadi donio je Florijan Fumić.

Remi u Veslačkoj, Cibaliji slavonski derbi

Zanimljiv se okršaj očekivao i u Zagrebovom trening centru gdje su mladi Zagrebaši ugostili momčad iz Varaždina. Mladi su Varaždinci do ovog susreta osvojili deset bodova, tri više od sedmoplasiranih Pjesnika, a ista je razlika ostala i nakon ovoga vikenda. Tek krajem prvog dijela bijeli su uspjeli zatresti gostujuću mrežu. Deana Šafarića u 42. je minuti načeo Tomislav Barišić, a i otvaranje nastavka pripalo je sastavu Ive Milića.

Nakon pet minuta igre svoj peti pogodak sezone postigao je Filip Bazina. Bazina nakon šestog kola tako zauzima drugo mjesto u ukupnom poretku strijelaca. Pogodak više postigli su Cibalijin Drago Ćorić i Hajdukov Kiš. Varaždinski sastav nije se predavao niti nakon domaćeg povećanja vodstva, a svoj su trud na kraju uspjeli nagraditi bodom. Smanjenje vodstva u 66. minuti donio im je Toni Petrović, dok je, za bijele razočaravajućih, 2:2 postavio Nikola Cecelja.

Slaven Belupo - Croatia Sesvete 6:1

Sličan preokret pokušali su u Vinkovcima režirati juniori Osijeka, no slavonski je derbi rezultatom 2:1 pripao domaćem sastavu. Momci Gorana Meštrovića poveli su rano, već u trećoj minuti. 200-tinjak gledatelja razveselio je pogodak Danijela Romića nakon udarca iz kuta. Svega nekoliko minuta kasnije i gosti su stigli do pogotka, no drugi ga pomoćni sudac poništava zbog zaleđa. Osječani u idućim minutama preuzimaju kontrolu, dok se Cibalia orijentirala na kontranapade. Nakon nekoliko promašaja Jakov Puljić kažnjava vršnjake iz Osijeka i prednost diže na dva pogotka razlike.

Kako nakon povratka na teren nije bilo novih pogodaka, posljednji je pogodak viđen također u prvom dijelu, katastrofalnu grešku braniča Mitrovića koristi Pongračić. U drugom dijelu ritam igre je pao, ali valja istaknuti nekoliko vrlo dobrih obrana vinkovačkog vratara Filipovića. Meteora produkcija snimala je slavonski derbi, a isti će biti prikazan u srijedu, 28. rujna u 15 sati na SPTV.

Najuvjerljiviji mladi Farmaceuti

Juniori Slaven Belupa odlično su startali u novo prvenstvo, no posljednjim su nastupima izgubili poziciju u samom vrhu. Prilika za iskupljenje bio je dvoboj protiv sesvetske Croatije koja je u pet do tada odigranih utakmica uspjela osvojiti tek tri boda. Gledatelji na gradskom stadionu u Koprivnici u subotu su imali prilike vidjeti čak sedam pogodaka.

Mladi Farmaceuti utakmicu su otvorili na najbolji mogući način i nakon 13 minuta igre vodili su s uvjerljivih 3:0. Pogotke su redom postizali Maretić (4), Drvarić (9) i Deković. Do kraja prvog poluvremena Antonija Orlovića prevario je i najbolji strijelac Slavena, Ivan Abramović. Visokih 4:0 stajalo je nakon svega pola sata borbe.

Slaven Belupo - Croatia Sesvete 2:3

Iako je u 56. minuti na vrata gostiju stao Branimir Resanović niti promjena među vratnicama nije pomogla Sesvećanima da nastavak odrade netaknute mreže. Josip Zubak uspio je, u 58. minuti, poentirati s bijele točke, ali više od počasnog pogotka Croatia nije uspjela ostvariti. S druge strane, domaću gol razliku poboljšala su još dva zgoditka, onaj Bukovca iz 71. i Čanađije iz 85. minute.

Dvoboj dvije bodovno poravnate momčadi bio je onaj u Puli, u goste Istri 1961 doputovala je Lokomotiva i u susretu u kojem je također postignuto sedam golova stigla do druge ovosezonske pobjede. Prvi dio dvoboja rezultatom 3:1 dobila je gostujuća momčad. Edi Baša nakon 10 minuta igre prvi je svoje ime upisao u listu strijelaca, no već u idućem napadu na semaforu je stajalo izjednačujućih 1:1, pogodak je postigla gostujuća "devetka" Tomislav Horvat.

Lokosi su do odlaska na odmor slavili i u 36., odnosno 41. minuti nakon što su akcije novim golovima okončali Tomšić i Kovačev. Horvat pogotkom otvara i nastavak susreta, u strijelce se još jednom upisao u 50. minuti. Domaći nogometaši usprkos zaostatku od tri pogotka nisu se predavali, u 65. minuti ponovno su vratili nadu u osvajanje boda. Put do mreže sastava s Kajzerice pronašao je Krčalić, a zatim i Matteo Šepić, no do četvrtog pogotka mladi Puljani ipak nisu uspjeli stići. Gostujuća momčad u metropolu se vratila s tri boda, ali i prijavom delegata zbog čak osam žutih kartona.

Priključak s vrhom zahvaljujući minimalnoj pobjedi protiv ove sezone neuvjerljivih Zadrana uhvatila je momčad Srećka Bogdana. Odluka o pobjedniku pala je s bijele točke nakon 40 minuta igre. Precizan je za važan trobod bio Danijel Gudelj.