Jelavić načeo Kilmarnock

Ante Dubravac • srijeda, 28.09.2011.

Nogometaši Glasgow Rangersa na svom su stadionu s 2:0 bili bolji od Kilmarnocka, a prvi pogodak za domaćina postigao je naš reprezentativac Nikica Jelavić.

U zaostaloj utakmici trećeg kola škotskog nogometnog prvenstva Rangersi su se na Ibroxu dugo mučili protiv Kilmarnock, ali su ipak došli do pobjede 2:0.

Iako su bili bolji tijekom cijele utakmice Rangersi u vodstvo dolaze tek u 64. minuti kada centaršut Stevena Davisa dolazi do Nikice Jelavića koji pogađa za 1:0. Samo dvije minute nakon vodstva domaćini dolaze do još jednog pogotka. Konačnih 2:0 postavlja Greg Wylde.

"Zadovoljan sam kako smo odigrali iako uvijek postoji nervoza dok se ne zabije prvi pogodak. Iako je prvenstvo tek počelo mogu reći da smo već sada u vrlo dobroj poziciji," izjavio je nakon susreta domaći strateg Ally McCoist.

Nakon devet kola Rangersi imaju sedam bodova više od svojih glavnih rivala Celtica koji imaju utakmicu manje.