Zagreb namučio Fenerbahče

Ante Dubravac • srijeda, 28.09.2011.

Košarkaši Zagreba u Trnskom su odigrali prijateljsku utakmicu protiv Fenerbahčea te doživjeli poraz od samo dva poena razlike 96:94.

Pred osamstotinjak gledatelja košarkaši Zagreba su ugostili momčad koju je s trenerske klupe vodio Neven Spahija, a u momčadi su bili naši reprezentativci Roko Ukić i Bojan Bogdanović.

Mravi su se većim dijelom utakmice dobro držali protiv favoriziranih gostiju, a u 30. minuti su imali prednost od osam poena, 69:61. Međutim Fenerbahče se vraća u susret pa se ulazi u potpuno neizvjesnu završnicu.

Heytvelt pogađa tricu za 94:94 i ima dodatno slobodno bacanje koje promašuje. U idućem napadu Emir Preldžić pogađa za 96:94, a u zadnjim trenucima susreta Heytvelt ostaje sam pod košem i pogađa iz drugog pokušaja, ali suci označavaju da je šut upućen nakon isteka vremena.

Zagreb je predvodio odlični Mario Kasun koji je postigao čak 35 poena od čega je 24 u prvom poluvremenu, dok se kod pobjednika istaknuo Bogdanović s 28 poena.

"Iako je to bila tipična utakmica u kojoj obrane nisu bile na željenoj razini mogu reći da sam zadovoljan. Pružili smo bolju igru nego u prijašnjim utakmicama. Nismo pobijedili, ali smo vratili osmjeh na lice," izjavio je trener Zagreba Ivica Burić.