Rijeka održava korak s Hajdukom

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.10.2011.

Osim juniora Hajduka koji su pobjedom nad Dinamom zadržali vodeću poziciju u juniorskom poretku, do važne pobjede u sedmom kolu stigla je i momčad Rijeke. U kolu u kojem strijelci nisu bili pretjerano raspoloženi, osim sastava s Kantride do gostujućeg slavlja stigao je još samo Zagreb...

Rijeci i Zagrebu trobod na gostovanju

Rijeka je u Stanove stigla kao apsolutni favorit i taj je epitet na kraju i opravdala 3:0 pobjedom. Riječki su juniori pitanje pobjednika riješili u posljednjih osam minuta prvog poluvremena kada su postignuta sva tri pogotka. Franjo Tuzlak u 37. je minuti iz voleja pogodio iza leđa Luke Borgelotta. Zadrani su u idućoj minuti propustili stopostotnu priliku, a tada promašeno gosti su naplatili u 40. svojim novim zgoditkom.

16. Zadar 3 (4:12)

Ovoga puta u listu strijelaca upisao se Matej Mršić, a isti je igrač poentirao i četiri minute kasnije. I dok su domaći nogometaši u prvome dijelu stvorili, ali i propustili nekoliko dobrih prilika, u nastavku susreta bili su potpuno neprimjetni. Pobjedničkom sastavu tako nije bilo teško utakmicu mirno privesti kraju uz ubacivanje u slabiju brzinu.

Uspješni su u ulozi gosta bili i mladi Pjesnici. Sastav Ive Milića stigao je do treće ovosezonske pobjede, no presudnim se detaljem u ovom susretu pokazao autogol Danijela Božića iz 34. minute. U nastavku su mreže obje momčadi mirovale, iako su se i Lokomotiva i Zagreb nekoliko puta našli u obećavajućim situacijama. Oba sastava odigrala su vrlo čvrstu utakmicu, no sve u dozvoljenim granicama te je sudac Jović tek dva puta morao posegnuti za žutim kartonom.

Baš kao i u dvoboju na Kajzerici i u onome u Šibeniku pobjednika je odlučio jedan jedini gol. Sastav pod vodstvom Željka Maretića tako je nakon Zadra s minimalnih 1:0 svladao i vršnjake iz Pule. Mladi nogometaši Istre držali su bod do ulaska u posljednjih deset minuta susreta, a tada je prisutne gledatelje razveselio pogodak Karla Pauka, igrača koji je ušao samo dvije minute ranije.

Zadar - Rijeka 0:3

Nakon što su se s bodom vratili iz Vinkovaca i iz Sigeta, prošlosezonski pobjednici Kupa, juniori Splita, treći su prvenstveni bod dohvatili u Varaždinu. Iako je domaćin u susret ušao kao favorit, više od polovičnog uspjeha nije uspio ostvariti. Mreže Matije Kovačića i Nikole Kirevskog ostale su netaknute.

Za razliku od utakmice u Varaždinu u onoj u Sesvetama postignuta su četiri pogotka, no i ona je završila podjelom bodova. Pogotkom Sandra Gospića domaći su do prednosti stigli tri minute prije odlaska na odmor. Antonio Orlović, vratar domaćih uspješno je svoja vrata branio do 81. minute, no onda je ipak morao po loptu u mrežu. Put do nje pronašao je Tihomir Šoštarić i tim potezom zaprešićkim žutima osigurao novi bod, 12 ovosezonski za visoko peto mjesto.

Valja spomenuti i kako je Croatia do prednosti mogla i ranije, no kazneni udarac dosuđen u 33. minuti domaćin nije uspio realizirati. Utakmicu je obilježila i 14. minuta, odnosno ozljeda nogometaša Intera Karla Deaka, koji je nakon jednog dvoboja u zraku pao i izgubio svijest. Uz pomoć suigrača prenesen je do vozila hitne pomoći, a prekid je trajao nešto manje od pet minuta.

Nastavljen pad Slaven Belupa

Mladi Farmaceuti sezonu su otvorili pozitivnim nizom zahvaljujući kojem su u prvih nekoliko kola držali prvu poziciju zajedno s Hajdukom. Iako su se u prošlom kolu, visokom 6:1 pobjedom vratili na pobjedničke staze, u Osijeku su doživjeli treći ovosezonski poraz. Svega 30-tak gledatelja u 25. je minuti vidjelo prvi pogodak, onaj u mreži Hrvoja Zdelara. Pogodila je domaća "desetka" Mihael Pongračić.

Zadar - Rijeka 2:0

Na novi pogodak čekalo se do 63. minute, za 2:0 pogodio je Mioč, no samo četiri minute kasnije zgoditkom je završena akcija gostiju. Jedini pogodak za Farmaceute postigao je Petar Brlek. Točku na i šest minuta prije kraja stavio je strijelac prvog pogotka Pongračić.

Identičnim rezultatom slavili su, u nedjeljnom dvoboju, nogometaši Hrvatskog dragovoljca. U goste im je stigla momčadi iz Vinkovaca i iako je na odmor otišla pri pozitivnih 1:1 u drugom je dijelu momčad Besnika Prenge svoju igru okrunila s još dva pogotka. Vinkovčani su ovim porazom propustili mogućnost priključivanja samom vrhu.

U dosadašnjem dijelu sezone realizatorski raspoloženi Jakov Puljić stigao je do novog pogotka, iza Filipa Mikulića pogodio je već u šestoj minuti. No na sreću po domaće, to je bilo sve što je Cibalia pružila kada su u pitanju golovi. Kapetan Matija Ćibarić početnu nulu vratio je u 23. minuti, a posao su u nastavku dovršili Ćibarić novim pogotkom i Husinec iz kaznenog udarca.