Ostali sportovi

Dramatično u Varaždinu i Zagrebu

Ante Jukić • ponedjeljak, 10.10.2011.

Minulog vikenda odigrano je prvo kolo 1.A lige odbojkaša. Ako je suditi po premijernoj prvenstvenoj dionici, koja je ponudila dva dramatična susreta u pet setova i tri pobjede gostiju, čeka nas vrlo uzbudljiva sezona.

U odsustvu zagrebačke i kaštelanske Mladosti, koje će se zbog obveza u Srednjoeuropskoj ligi Prvenstvu Hrvatske priključiti tek u doigravanju, glavnim favoritom "regularnog" dijela sezone gotovo jednoglasno je proglašena Mursa. Osječani su u prvom kolu zorno pokazali zašto je tome tako - igrači Lea Barića u svojoj su dvorani bez ikakvih problema svladali Centrometal i upisali prva tri bodova u sezoni.

Bez izgubljenog seta svoje su dvoboje u prvom kolu dobili još Split (u dalmatinskom derbiju bolji od Zadra) i Sisak, koji je slavio na gostovanju kod novog prvoligaša Vukovara. Nakon što su iz Kupa pomalo iznenađujuće izbacili Daruvar, odbojkaši Rovinja, također novi članovi Prve lige, sjajno su startali i u prvenstvo, svladavši u gostima Rijeku s prilično uvjerljivih 3:1. Istim rezultatom do prve je pobjede u sezoni došla i Opatija, koju su gosti iz Karlovca uspjeli nadigrati jedino u drugom setu.

Za kraj ovog pregleda ostavili smo dva dvoboja koja su riješena tek u petom setu. U Varaždinu je domaća momčad izgubila prve dvije dionice protiv Daruvara, no onda je krenuo povratak koji je kulminirao dramatičnim završetkom četvrtog seta (28:26) i poravnanjem na 2:2. Ipak, Varaždin taj impuls nije uspio pretvoriti u potpuni preokret - Daruvarčani su odlučujućem petom setu slavili s 15:11.

Još neizvjesnije nego u Varaždinu bilo je u Trnskom, gdje je domaći Zagreb ugostio Šibenik. Nakon što su Zagrepčani dobili prvi set, gosti iz Krešimirovog grada relativno lako su osvojili naredna dva, došavši tako na prag pobjede. Međutim, Šibenčani preko tog praga nisu prešli, budući da je Zagreb najprije dobio četvrti set, a onda poslije velike borbe i peti, za prvu pobjedu u novoj sezoni. Konačan rezultat u odlučujućoj dionici bio je 18:16.