Hajduk i Rijeka do polovičnih uspjeha

Mihaela Bradovski • utorak, 11.10.2011.

Juniorski sastavi 1. HNL proteklog su vikenda za sobom ostavili utakmice osmog kola. Lider Hajduk na gostovanju u Vinkovcima osvojio je tek bod, no taj tek polovičan uspjeh mladih Hajdukovaca vršnjaci iz Rijeke nisu iskoristili za prelazak u vodstvo. I oni su u Zaprešiću odigrali susret bez pobjednika pa je tako u ovom kolu najviše profitirao juniorski sastav Dinama...

Cibaliji i Interu bod protiv vodećih

Nakon 4:1 pobjede u velikom derbiju protiv Dinama, juniori Hajduka u Vinkovcima su ponovno postigli nekoliko pogodaka, no i domaći je sastav zabio jednako toliko i susret je završio podjelom bodova. Nakon pola sata igre momčad Miše Krstičevića morala je hvatati zaostatak od dva pogotka. Banića je ekspresno, već u drugoj minuti matirao kapetan Luka Muženjak, a pola sata kasnije, točnije u 34. minuti, i Matej Bertić.

16. Croatia Sesvete 4 (10:31)

Gosti su uzvratili u 36. minuti kada je domaćeg vratara Filipovića prevario Ivo-Valentino Tomaš. Bilo je to sve od pogodaka u prvom dijelu, a drugi su svojim trećim, nakon sedam minuta igre u nastavku, otvorili Cibalijini juniori. Strijelac je ovoga puta bio Jakov Puljić. No ni ovoga puta vinkovački sastav nije dugo uživao u dva pogotka prednosti. Samo tri minute kasnije 3:2 je postavio Krešimir Jelić.

Jelić se pokazao kao jocker s klupe jer je upravo on zgoditkom u 86. minuti zaključio utakmicu. Mladi Hajdukovci u želji da s pozitivnim rezultatom napuste Vinkovce zaradili su pet javnih opomena zbog čega je disciplinski sudac prijavio klub i Disciplinskoj komisiji. Tek jedan manje zaradili su domaći nogometaši čime su izbjegli isto.

Za razliku od vršnjaka iz Splita nogometaši Rijeke na svom su gostovanju prvi zatresli protivničku mrežu. Pogodak iz 14. minute djelo je Mateja Mršića, no dvadeset minuta kasnije i Carlo Berković morao je vaditi loptu iza svojih leđa. Rezultatski je utakmica riješena u 34. minuti, a za bod koji je pripao momčadi Srećka Bogdana pobrinuo se Renato Rumbak.

Ovoga tjedna, točnije u srijedu u 15 sati, SPTV će prikazati snimku utakmice sedmog kola između Zadra i Rijeke.

Dinamo smanjio razliku, tri isključenja u Veslačkoj

Samo kolo nakon što su izgubili korak s vodećim Hajdukom, odnosno rijekom, mladi nogometaši iz Maksimira ponovno pušu za vrat dvojcu u vodstvu. Baš kao i u Zaprešiću i u susretu Dinama i Varaždina sve je bilo odlučeno već u prvoj polovici susreta. Nešto manje od 200-tinjak gledatelja i na ovoj je utakmici imalo prilike vidjeti jedan rani pogodak, onaj Krune Ivančića iz 10. minute. Gosti su drugi gol primili u 23. minuti, s bijele je točke iza Kovačića poentirao Dino Špehar.

Croatia Sesvete - Osijek 0:7

Cibalia je bodom protiv Hajduka stigla do 14. ovosezonskog, a jednako nakon osam kola imaju i mladi Pjesnici. Zagrebaši su u subotu u Veslačkoj ugostili Šibenčane, koji od početka sezone ne pružaju previše uvjerljive nastupe. Juniori Zagreba i Šibenika na odmor su otišli pri 1:0 vodstvu za goste. Kazneni udarac uspješno je, u 34. minuti, realizirao Ante Živković. Osim s pogotkom minusa sastav Ive Milića u nastavak je ušao i s igračem manje. Igru je u 36. minuti, zbog namjernog udaranja protivnika u glavu, morao napustiti Hrvoje Skupnjak.

Unatoč igračkom deficitu domaća je momčad svega 30-tak prisutnih gledatelja iznenadila izjednačenjem nakon svega pet minuta igre po povratku s odmora. Ivan Živković kapitulirao je nakon pokušaja Zvonimira Guliša, a isto se ponovilo i u 65. minuti, samo što je tada put do njegove mreže pronašao Borna Katanić. Šibenčani su do kraja susretu uspjeli skupiti tek pet žutih kartona i dva isključenja. U samom finišu pocrvenili su Tabula i Arambašić.

Domaće slavlje Splita, "sedmica" Osijeka

Pobjedom protiv Lokomotive sastav pod vodstvom Ivana Matića stigao je do šestog ovosezonskog boda i po prvi puta od početka prvenstva odmaknuo se od samog dna poretka. Splitovci, inače prošlosezonski pobjednici Kupa, pitanje pobjednika riješili su u drugom dijelu. Momčad je prema trobodu predvodio dvostruki strijelac Mario Zebić. Zebić je svoje zgoditke postigao u razmaku od četiri minute, a ona posljednji za 3:0 djelo je Legčevića.

3:0 vodila je do 54. minuti i momčad Slaven Belupa u susretu s Hrvatskim dragovoljcem. Za goste je u spomenutoj minuti poentirao Deni Bektaši. Najbolji strijelac Farmaceuta Ivan Abramović baš kao i Zebić dvama je pogocima načeo protivničku mrežu. Na njegove golove iz 20. i 48. minute nadovezao se Nikola Drvarić minutu kasnije. Domaći sastav ovim se slavljem ponovno primaknuo skupini najuspješnijih juniorskih sastava.

Croatia Sesvete - Osijek 0:1

Najraspoloženiji prošlog vikenda pokazali su se mladi nogometaši Ivice Kuleševića. Gosti iz Osijeka Sesvete su napustili s tri boda, a u mreži Antonija Orlovića ostavili su čak sedam pogodaka. Po dva pogotka u ovaj uspjeh ugradili su Marko Dugandžić, strijelac za 0:1, odnosno 0:4, te Stipe Vrdoljak koji se u strijelce upisivao u 86. i 88. minuti. Akcije svoje momčadi uspješno su zaključili i Petričević, Pongračić i Grgić.

Gostujuće slavlje vidjeli su i gledatelji u Puli. Zadrani su do posljednjih 20 minuta igre lomili domaću obranu, a onda je uspješno prema vratima Ladavca pucao Domagoj Muić. U sudačkoj nadoknadi "jedinica" Istre još je jednom prekasno reagirala, ovoga puta na udarac Baričevića.