1. HRL: Lokomotiva i dalje stopostotna

Zvonka Keliš • četvrtak, 13.10.2011.

U šestom kolu Prve hrvatske ženske rukometne lige do pobjeda su stigle ekipe Arene, Koke, Dalmatinke, Sesveta te Lokomotive koja tako i dalje prati hrvatske prvakinje, rukometašice Podravke Vegete te ne silazi s vrha ljestvice.

Trešnjevka - Dalmatinka 24:31 (13:13)

Nakon odlične predstave u Zelini kada su svladale istoimenu domaću ekipu, Trešnjevka na svom parketu nije uspjela ponoviti isto u srazu s Dalmatinkom te je poražena rezultatom 24:31.

U prvom dijelu obje ekipe su se konstantno izmjenjivale u vodstvu, a na odmor se otišlo s po 13 golova na svakoj strani. U 38. rezultat je glasio 17:16 za gošće, koje potom čine seriju od 8-1 te u 47. bilježe prednost od 24:17. Domaće se nisu stigle oporaviti od tih izuzetno loših desetak minuta pa su Pločanke na kraju slavile pobjedu i odnijele vrijedne bodove put Dalmacije.

U domaćim redovima Zovko je postigla pet, dok je Grebenar dodala četiri gola, a na drugoj strani identičan učinak od po sedam zgoditaka imale su Kežić i Prusina.

Umag - Arena 17:21 (9:10)

Domaće rukometašice su bolje otvorile susret pa su nakon 13 minuta igre imale prednost od 5:2, ali seriju tehničkih pogrešaka gošće kažnjavaju pa do kraja poluvremena , na krilima Kiridžić, preokreću rezultat u svoju korist (10:9).

Bolje otvaranje u nastavku susreta imale su Puljanke, a stvorenu prednost su uspješno očuvale do kraja susreta i tako upisale četvrtu uzastopnu pobjedu, dok domaće bilježe već peti poraz za redom i zvono za uzbunu je već upaljeno. Konačan rezultat glasio je 21:17 u korist Arene.

Umažanke je predvodila Jajčević sa devet zgoditaka, dok su na drugoj strani Kiridžić i Gavranić zabile po pet.

Koka - Zelina 22:20 (13:8)

Rukometašice Koke na samom su startu povele 5:3, a potom i 7:5. Do 19. minute prvog dijela domaće su igračice imale prednost od četiri pogotka (10:6). Na odmor se odlazi s +5 Koke, odnosno, 13:8.

U nastavku se domaća ekipa dobro držala sve do posljednjih 15 minuta kada se gostujuće igračice serijom 7:0 približavaju na 22:20, no za potpuni preokret više nisu imale vremena. Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Jalušić sa sedam postignutih pogodaka. Najbolja kod Zeline bila je Vukojević sa četiri gola.

Samobor - Lokomotiva 22:32 (12:14)

U susret u Samoboru bolje su ušle gostujuće rukometašice koje su nakon prvih 11 minuta imale vodstvo 5:3. Ubrzo je prednost gostujuće ekipe porasla i na 9:5. Do odlaska na odmor Samoborke su se približile na tek dva gola zaostatka (14:12).

Prve minute nastavka donose izjednačenje 15:15, ali i novo vodstvo Lokomotive 20:17. Kod 22:21 mini serijom od tri pogotka rukometašice Lokomotive dolaze na 25:21. Posljednjih desetak minuta obilježila je nova serija gostiju, ovoga puta 8-1 za konačnih 32:22. U pobjedu svoje momčad Milić je ugradila osam pogodaka, dok se kod Samobora istaknula Lovrić također s osam golova.

Sesvete Agroproteinka - Tvin Trgocentar 30:21 (15:10)

Rukometašice Sesveta na samom su startu povele 4:0 te su u narednim minutama stigle i do 9:3. Gostujuće su se igračice uspjele približiti na tri gola zaostatka (10:7) u 19. minuti , no Sesvećanke ubrzo odlaze na +5. Čuvale su domaće igračice svojih pet pogodaka prednosti do samog kraja prvog dijela.

Drugi dio donosi seriju Sesveta 9-0 te vodstvo 24:12. Nekoliko minuta kasnije, novom serijom, domaća ekipa potpuno rješava susret. Konačno, ekipa Sesveta odnosi pobjedu 30:21 te dva boda. Odlična je u redovima pobjednica bila Stopić sa sedam pogodaka, dok se kod Tvin Trgocentra istaknula Kožarić sa šest golova.