MAXtv Prva liga, 11. kolo, 15.10.2011, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.100
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Petrović (Valpovo), Grgić (Osijek)
Lučko
Lučko
Miroslav Šarić 29', 60'
2:0(1:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Šarić presudio svojoj bivšoj momčadi

Iz Kranjčevićeve:Josip Piršljin, Josip Tolić • subota, 15.10.2011.

Serija neporaženosti Lučkog nastavlja se. Nakon pobjede nad Karlovcem i remija sa Slavenom i Osijekom, igrači Željka Kopića na domaćem su terenu svladali zaprešićki Inter, a ključni igrač dvoboja bio je upravo bivši igrač Diva iz predgrađa Miroslav Šarić.

Matej Jelić
76'
6
Mario Burić
82'
16
Marin Zulim
85'
Ante Budimir
63'
14
Stjepan Babić
63'

Ilija Lončarević

Pozicija na tablici nije imala veliku ulogu u ogledu Lučkog i Intera. U prvih desetak minuta utakmice nije bilo većih uzbuđenja, a prva prava prilika pripala je domaćim nogometašima. Oliver Petrak je primio loptu na rubu gostujućeg šesnaesterca i uputio neugodan udarac u suprotni kut Krševana Santinija, no vratar Intera je vrlo dobrom reakcijom sačuvao svoju mrežu i odbio loptu u korner.

Sredinom prvog poluvremena nismo gledali suviše atraktivan nogomet u Kranjčevićevoj, igralo se uglavnom na sredini terena, a nešto su konkretniji bili igrači Željka Kopića. Josip Fuček primio je jednu dugu loptu u kaznenom prostoru Intera, no pucao je premlako i Santini je bez problema to pokupio.

U 29. minuti Lučko je došlo do početnog vodstva nakon što je do lopte u šesnaestercu došao Miroslav Šarić i udarcem iz okreta uspio svladati Santinija. Nakon pada u zaostatak gostujući sastav je nekoliko puta došao do zone iz koje se moglo zaprijetiti, no domaća obrana nije dopustila udarac prema vratima. U posljednjim minutama prvog dijela Lučko je moglo udvostručiti vodstvo nakon Petrakova pokušaja, no udarac domaćeg veznjaka je prošao pola metra pokraj lijeve vratnice.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku gosti su doživjeli novi šok. Drugi žuti karton zaradio je Filip Šćrbec nakon neopreznog starta na Vinku Budenu, te su domaći nogometaši od 50. minute imali brojčanu prednost na terenu koju su pretvorili u još jedan pogodak do kraja utakmice.

Udvostručenje domaćeg vodstva došlo je nakon sat vremena igre, a ponovno se u strijelce upisao Šarić. Hrvoje Kovačević je povukao polukontru i uposlio Šarića, bivšeg igrača zaprešićke momčadi, koji odmjerenim udarcem pronalazi put do mreže Santinija.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika niti na jednoj strani. Inter se u par navrata približio domaćem šesnaestercu, zaprijetio tek iz slobodnog udarca Tomislava Šarića čiji je pokušaj odsjeo na vratnici gola domaćih. Lučko je, zadovoljno vodstvom, bez većih problema privelo utakmicu kraju.