Iličević: "Želio sam pomoći momčadi"

Mihaela Bradovski • utorak, 18.10.2011.

Deveto kolo i susret HSV-a i Freiburga bilo je premijerno za Ivu Iličevića u dresu hamburškog kluba. 24-godišnji ofenzivac za sobom je ostavio probleme s ozljedom i debi začinio pogotkom vrijednim punog plijena...

Iličević je u susret ušao u 74. minuti, no na kraju susreta, koji je završio rezultatom 2:1 za goste, pokazalo se i kao jocker s klupe. Upravo je njegov pogodak HSV-u donio tri boda, odnosno drugu prvenstvenu pobjedu.

Od dolaska u HSV Iličević je prvo morao odraditi suspenziju zbog crvenog kartona, a potom je prisilno pauzirao i zbog ozljede aduktora. Tek je prošla subota donijela prve minute u dresu kluba u koji je pristigao u kolovozu.

"Zbog ozljede nisam mogao trenirati pet tjedana. Zato sam sada odmah želio pokazati da mogu pomoći momčadi", prenio je izjavu hrvatskog reprezentativca Hamburger Morgenpost uz zaključak da je 24-godišnji Iličević bez obzira na odličan debi skroman i čvrsto na zemlji.

Navijači posljednjeplasirane momčadi Bundeslige po prvi su puta imali priliku vidjeti slavlje u njegovoj izvedbi - ruke prekrižene na prsima. I oni i Iličević nadaju se da će isto gledati što češće. "Radio sam isto i u Kaiserslauternu. To je moj mali zaštitni znak."

HSV je u prvih devet kola osvojio sedam bodova, a idućeg vikenda očekuje ga domaćinstvo Wolfsburgu.