Vodeni sportovi

Puninski bez finala i na 50 slobodno

Maja Giljanović • srijeda, 19.10.2011.

Hrvatski reprezentativac Aleksej Puninski ni u trećem nastupu na natjecanju Svjetskog kupa u 25-metarskim bazenima koje se održava u Moskvi nije izborio finale. 26-godišnji mladostaš je nakon 15. mjesta na 50 delfin i 36. na 100 slobodno u srijedu odustao od nastupa na 100 delfin, a na 50 slobodno je zauzeo 18. mjesto pola sekunde iza posljednjeg finaliste.

Jedini hrvatski reprezentativac koji je doputovao u Moskvu na treću postaju Svjetskog kupa u 25-metarskim bazenima Aleksej Puninski je i u trećem nastupu ostao bez finala.

Nakon što je u utorak osvojio 15. mjesto na 50 delfin (24,49) i 36. na 100 slobodno (51,51) 26-godišnjak je u srijedu odustao od prijavljenog nastupa na 100 delfin, a u kvalifikacijama utrke na 50 slobodno zauzeo 18. mjesto. Spustio se član zagrebačke Mladosti ispod 23 sekunde na 22,98, ali za osmo mjesto i proboj u poslijepodnevno finale trebao mu je za pola sekunde brži rezultat.

Shi Yang se, naime, posljednji ugurao u finale, a dvaput je duljinu bazena isplivao za 22,34. Najbrži u kvalifikacijama i jedini ispod 22 sekunde bio je Brent Hayden, Matthew Abood na drugom mjestu išao je okruglo 22 sekunde, a Sergej Fesikov na trećem još dvije stotinke sporije.

Kvalifikacije na 100 delfin od kojih je Pununski odustao najbrže je odradio pobjednik i 50-ice Geoff Huegill. 32-godišnji Australac je s 51,74 iza sebe ostavio svjetskog rekordera Jevgenija Korotiškina (52,12) na drugom, Tylera McGilla (52,15) na trećem i Michaela Phelpsa (52,70) na petom mjestu.

Phelps koji je u utorak u tri discipline osvojio jedno prvo (100 mješovito - 52,19), jedno treće (200 delfin - 1:53,24) i jedno 11. mjesto (100 slobodno - 49,30) danas je nastupio i na 200 slobodno i na 200 leđno. Iza Nikite Lobinceva (1:46,41) na prvom i svjetskog rekordera Paula Biedermanna na četvrtom (1:47,26) Phelps je na 200 slobodno zauzeo šesto (1:47,69), a šesti je bio i iza Jacoba Pebleyja (1:56,79) na 200 leđno (1:58,72).