Barcelona slomila otpor Olimpije

Mario Majdić Natrlin • četvrtak, 20.10.2011.

U posljednjoj utakmici prvog kola Skupine D košarkaške Eurolige, španjolski prvak Barcelona doputovala je u Ljubljanu gdje ih je ugostila Union Olimpija našeg Damira Markote. Slovenci su kvalitetno otvorili susret, ali Barcelona je veoma brzo vodu otjerala na svoj mlin...

Kako je utakmica odmicala, tako je Barcelona povećavala svoju dominaciju u Ljubljani. Na kraju su slavili s visokih +22 i konačnih 86:64 protiv Union Olimpije.

Predvodio ih je novi play Marcelinho Huertas sa 17 poena, osam asistencija i pet skokova. Pratio ga je Pete Mickael s 15 poena. Deset koševa ubacio je Fran Vasquez dok je Kosta Perović uz devet skokova imao i šest poena.

Barcelona je brzo neutralizirala solidan start domaćina koji su poveli 10:5 i do osjetnijeg vodstva stigla sredinom druge četvrtine kada bježi na 35:25 dok su u svlačionicu otišli s vodstvom 41:30.

Slovenci su igrali bez svog kapetana Gorana Jagodnika koji je zadobio ozljedu na posljednjem treningu. Sa 17 poena vuklo ih je ovogodišnje pojačanje Danny Green, dok je novopridošli Ratko Varda zabio 16 koševa.

Damir Markota je u dresu Olimpije za 25 minuta na parketu upisao pet koševa i osam skokova.

Početkom drugog poluvremena gosti su pobjegli i na 16 poena razlike. Union Olimpija je pred kraj treće četvrtine uspjela to vodstvo smanjiti tek na deset poena zaostatka pa se u odlučujući period ušlo s vodstvom Barcelone 61:51.

Do kraja utakmice gosti mirno održavaju dvoznamenkasto vodstvo koje se penje i do 24 poena razlike. Olimpija se nije uspjela vratiti u utakmicu nakon što su jednom kontrolu preuzeli Španjolci. Barcelona je podijelila čak 20 asistencija i rutinski upisala prvu pobjedu u ovogodišnjoj Euroligi.

• Obrisan korisnik21.10.2011. u 10:07
    vasquez...po čemu je on čudo? dobar je u obrani, skočan i to je to. 'čudo' od igrača je huertas! povratak mikela i dolazak huertasa su najveći plus barce ove sezone. sad se vidi, kolika je 'rupa' ricky rubio.
  • Obrisan korisnik21.10.2011. u 03:55
    vaskez čudo od igrača.bez navara nisu favoriti lige prvaka kao što će cska pasti bez kiriljenka.