Automoto

Pedrosa ispred prvaka

Maja Giljanović • subota, 22.10.2011.

Prvu startnu poziciju na predzadnjoj utrci ovogodišnjeg MotoGP prvenstva na stazi Sepang u Maleziji osvojio je Dani Pedrosa. Dominaciju Repsol Honde potvrdili su i novi prvak Casey Stoner na drugom i Andrea Dovizioso na trećem mjestu, a u Top 5 je i Honda Gresini petoplasiranog Marca Simoncellija.

Prošle sezone Dani Pedrosa je zbog ozljede ključne kosti Veliku nagradu Malezije ispratio pred malim ekranom, a 365 dana poslije nakon slobodnih treninga i kvalifikacija prometnuo se u prvog favorita predzadnje utrke ovogodišnjeg prvenstva. Španjolac je prebrodio i pad već u petom krugu i nakon velike bitke s momčadskim kolegama Caseyja Stonera ostavio na drugom i Andreu Doviziosa na trećem mjestu.

Iako dvije desetinke sporiji nego na drugom slobodnom treningu Pedrosa je za tri desetinke relaksiranom novom prvaku Stoneru zalupio vrata 12. polea sezone, a još nepune dvije destinke iza Australca Dovizioso je i po sedmi put u 2011. izborio mjesto u prvom startnom redu.

Drugi red predvodi Colin Edwards (Yamaha), u Top 5 je i četvrta Honda, San Carlo Gresini Marca Simoncellija, a šesto je mjesto zauzeo najbrži od Ducatija, bivši svjetski prvak Nicky Hayden. Pao je danas i Amerikančev momčadski kolega, deveterostruki prvak svijeta Valentino Rossi i na koncu zauzeo deveto mjesto iza još i Hiroshija Aoyame i Alvara Bautiste.

Među 10 je završio i Cal Crutchlow, a Ben Spies koji se još oporavlja od pada prošlog vikenda u Australiji pao je i na trećem slobodnom treningu i u kvalifikacijama i zabilježio tek 16. rezultat s više od dvije sekunde iza Pedrose. Iza Spiesa startat će samo Katsuyuki Nakasuga koji na Yamahi mijenja ozlijeđenog Jorgea Lorenza.

U klasi Moto2 prvi startni red izborili su Thomas Luthi, Stefan Bradl i Michele Pirro, a u klasi do 125 kubika do sedmog polea sezone ispred Hectora Faubela i Sandra Cortesea stigao je Nicolas Terol.