Vodeni sportovi

Pro Recco s pola gasa

Zvonka Keliš • nedjelja, 23.10.2011.

U prvom kolu Skupine D vaterpolske Lige prvaka aktualni viceprvak Pro Recco prema očekivanjima je s napola snage slomio otpor Spartaka, a Novljani su prva tri boda osvojili protiv Marseillea.

Pro Recco - Spartak 13:5 (2:1, 3:1, 3:1, 5:2)

Prvu četvrtinu dobio je domaćin s 2:1, dok je u drugoj bio bolji 3:1 te se na odmor dolazi s 5:2 za aktualne viceprvake Europe. U nastavku domaća momčad odlazi na 7:2 da bi to vaterpolisti Spartaka potom smanjili na 7:3, ali uvjerljivi su domaći vaterpolisti bili u posljednjoj četvrtini i do kraja s 5:2 razliku povećavali na 13:5. U momčadi Pina Porzija dvostruki su strijelci bili Ivović, Prlainović, Filipović i Figlioli, Sandro Sukno nije bio među strijelcima, a Damir Burić nije ni igrao.

Jadran HN - Marseille 13:7 (3:1, 4:0, 4:3, 1:2)

Jadran Danijela Premuša susret prvog kola Lige prvaka protiv Marseillea započinje vodstvom 1:0. Međutim, Francuzi ubrzo izjednačuju na 1:1 te je to jedini pogodak kojeg su postigli do poluvremena. Naime, domaćin tada postiže šest golova za redom te ima vodstvo 7:1. U trećoj četvrtini gosti se bude te zabijaju tri gola, no domaći vaterpolisti su ipak bolji s 4:3.

Konačno, posljednja je četvrtina s 2:1 pripala Marseilleu, no to mu nije bilo dovoljno za povratak u susret koji je Jadran, među čijim se igračima na listu strijelaca jednom upisao i Premuš, dobio 13:7. Odličan je u redovima trenera Ivica Tucka bio Gojković sa šest pogodaka. Kod Marseillea su se istaknuli Kruisla i Kamarasa s dva gola.