Hrvatski dvojac doveo Himki do pobjede

Vedran Filipović • ponedjeljak, 24.10.2011.

U ruskom prvenstvu protekli vikend odigrane su tri utakmice, a Krešimir Lončar i Zoran Planinić odigrali su važne uloge u pobjedi Himkija...

Himki je u drugome kolu ruskog nacionalnog prvenstva došao do druge pobjede, stradao je Nižnji iz Novgoroda rezultatom 86:78. Četiri minuta prije kraja imali su domaći 80:67, no gosti iz Novgoroda su u tom trenutku napravili seriju 10:1 te se posve približili Himkiju. Lončar tada zabija za plus šest, a potom Planinić košem uz prekršaj potvrđuje pobjedu.

Zoran je bio prvo ime domaćih s 14 poena (3/4 za dva, 2/2 za tri), šest asistencija, pet skokova te tri blokade u 27 minuta. Tek nešto slabiji bio je Lončar koji je postigao 10 poena uz šest skokova u 21 minutu provedenu na parketu. Fridzon je zabio 19 za Himki dok je goste predvodio Bremer s 21 poenom.

UNICS iz Kazana svladao je Enisej s 20 poena razlike, a susret su prelomili već u prvih 10 minuta kada su vodili 31:16. Zelene je predvodio Henry Domercant s 19 poena, a 15 je dodao Kelly McCarthy. Kod gostiju Kikanović 15 i Marinović 11.

U trećoj utakmici Spartak Primorje je poraženo od Samare sa 74:81, a nezaustavljiv je bio Dragan Labović s 23 poena.

Rusko košarkaško prvenstvo, rezultati: Himki - Nižnji Novgorod 86:78, UNICS - Enisej 89:69, Spartak Primorje - Samara 74:81

Ljestvica: Himki 2-0, Spartak Primorje 1-1, Samara 1-1, UNICS 1-1, CSKA 1-0...