Rijeka bez vrha, preokret Dinama

Borna Rupnik • utorak, 25.10.2011.

Utakmicama desetog kola nastavljeno je natjecanje u prvenstvima kadeta i juniora. Juniori Rijeke porazom u Zagrebu propustili su barem privremeno zauzeti vrh poretka...

Juniori

S obzirom da će juniori i kadeti Hajduka svoje utakmice desetog kola protiv Croatije iz Sesveta odraditi krajem studenoga, juniorima Rijeke nudila se prilika da pobjedom na gostovanju kod vršnjaka Zagreba zauzmu čelnu poziciju. Međutim, poraženi su pogotkom Borne Katanića iz 72. minute.

U 85. minuti je crveni karton zbog odgurivanja suca zaradio Rijekin Ivan Močinić, koji je zaigrao i protiv Dinama na Maksimiru.

Juniori Dinama morali su preokrenuti vodstvo Šibenika kako bi stigli do tri boda. Šibenčane je u 35. minuti obradovao Robert Pecolaj, ali su Jozo Šimunović i Herdi Prenga u nastavku utakmice svojim pogocima donijeli slavlje Zagrepčanima.

Istim je rezultatom, 2:1, Cibalia nadjačala Lokomotivu. Jakov Puljić zatresao je mrežu gostiju u 23. i 74. minuti da bi Vedran Puškarić tek stigao ublažiti poraz Lokomotive u samoj završnici susreta.

Hrvatski dragovoljac poveo je u Osijek pogotkom Eugena Flaka, ali se Mihael Pongračić u drugom poluvremenu, jednom s bijele točke i jednom iz igre, pobrinuo za pobjedu slavonske momčadi.

Junak utakmice Intera i Istre 1961 bio je Luka Hadžić koji je već u prvom poluvremenu postigao hat-trick za konačnu pobjedu Zaprešićana 3:0. Siguran je bio i Slaven Belupo protiv Varaždina, pri čemu je dvostruki strijelac bio Jun-Woo Lee, nakon što je Varaždince načeo Ivan Abramović

Split i Zadar podijelili su bodove. Bilo je 1:1, s time da je domaćin poveo preko Marija Zebića tek u 87. minuti, ali je u prvoj minuti sudačke nadoknade poravnao Josip Jurjević i tako Zadru donio bod usprkos ranijem isključenju Ikića.

Juniori, 10. kolo: Zagreb - Rijeka 1:0, Dinamo - Šibenik 2:1, Osijek - Hrvatski dragovoljac 2:1, Cibalia - Lokomotiva 2:1, Inter - Istra 1961 3:0, Slaven Belupo - Varaždin 3:0, Split - Zadar 1:1