Pogodak Jajala nedovoljan za prolaz

Borna Rupnik • utorak, 25.10.2011.

Hrvatski nogometaš u dresu Kölna, Mato Jajalo, bio je strijelac u šesnaestini finala Njemačkog kupa, no na kraju nije imao razloga za slavlje.

Osam je utakmica šesnaestine finala Njemačkog kupa odigrano u utorak, a Hrvati su imali jednog predstavnika među strijelcima. Igrala se šesta minuta dvoboja Hoffenheima i Kölna kada je Mato Jajalo desnom nogom okončao akciju Clemensa, Podolskog i asistenta Peszka.

Međutim, u osminu finala plasirao se domaćin. Obasi je poravnao prije odlaska na odmor, a u drugom poluvremenu je Musona zabio za 2:1. Jajalo je odigrao svih 90 minuta te zaradio i žuti karton.

Do sigurnih su pobjeda stigli Bochum, Greuther Fürth te Fortuna iz Düsseldorfa uz dva gola Roslera a Borussia iz Mönchengladbacha provukla se kod Heidenheima tek poslije izvođenja jedanaesteraca. Nakon 120 minuta igre bilo je 0:0, a dva je udarca s bijele točke potom obranio vratar Marc-Andre ter Stegen.

Borussia iz Dortmunda svoj je dio posla obavila protiv Dynama iz Dresdena. Strijelci za 2:0 bili su Lewandowski i Götze, a naš je Ivan Perišić zaigrao od 61. minute.

HSV je do 63. minute gubio kod Eintrachta iz Triera 1:0 zahvaljujući pogotku Kulabasa, ali tada je poravnao Berg. Ušlo se u produžetke, u kojima je Hamburžanima nastavak natjecanja osigurao Aogo. Ozlijeđeni Ivo Iličević, ali ni Mladen Petrić, nisu konkurirali za Finkov sastav.

Prolaz Augsburgu u Leipzigu osigurao je Brinkmann.