Belgijci šokirali Efes

Ante Dubravac • srijeda, 26.10.2011.

U prvoj utakmici drugoga kola skupine C košarkaške Eurolige u Sinan Erdem Areni Anadolu Efes dočekao je Belgacom Spirou. Iako su domaćini bili apsolutni favoriti gosti su slavili s 80:79.

Košarkaši Anadolu Efesa u prvom su kolu došli do vrijedne pobjede na gostovanju u Beogradu dok je Belgacom Spirou na svom parketu s 100:76 poražen od Real Madrida.

Domaćini očekivano dobro ulaze u susret i nakon prve minute imaju prednost od 4:1. Ipak gosti se brzo bude i serijom 7:0 odlaze na 14:6 i prisiljavaju domaćeg stratega da pozove minutu odmora. Međutim i u nastavku se na parketi situacija slično odvija pa nešto više od tri minute prije kraja prve četvrtine gosti imaju veliku prednost 20:7. U zadnjoj sekundi prve dionice Tarence Kinsey pogađa tricu za smanjenje gostujućeg vodstva na 24:15.

Efes puno ozbiljnije ulazi u drugu četvrtinu pa nakon šest minuta igre dolazi do potpunog preokreta i vodstva 29:28. Belgijanci koji su se do Eurolige probili preko kvalifikacijskog turnira podižu kvalitetu svoje igre u obrani pa ponovo preuzimaju vodstvo, da bi četvrtina završili s prednošću 38:32.

Početak treće četvrtine prolazi u izjednačenoj igri na obje strane, a favorizirani domaćini nikako ne uspjevaju dostići prednost gostiju. U 27. minuti Ersan Ilyasova postiže pet pogodaka u nizu i konačno dovodi svoju momčad do izjednačenja 51:51, ali gosti odmah uzvraćaju serijom 5:0 i u posljednjih deset minuta igre ulaze s vodstvom 60:56.

Hrvatski reprezentativac Stanko Barać polovicom četvrte četvrtine postiže pet poena i drži svoju momčad u minimalnom zaostatku. Gosti odgovaraju tricama Greena i Malleta pa u zadnje dvije minute ulaze s +4. U idućem napadu Vlado Ilievski pogađa oba slobodna bacanja nakon čega gosti gube loptu pa Ilyasova zabija za 76:76 četrdesetak sekundi prije kraja susreta.

13 sekundi prije kraja precizan je Hamilton dok Ilievski promašuje pokušaj za tri poena. Domaćini rade brzi prekršaj pa šest sekundi prije kraja Hamilton pogađa oba slobodna bacanja i odvodi goste na +4. U posljednjoj sekundi Kinsey tricom postavlja konačnih 80:79.

U pobjedničkoj momčadi prvo ime je bio Green s 18 poena dok je domaćine predvodio Ilyasova s 21 poenom. Za nešto više od 12 minuta provedenih u igri Barać je upisao 11 poena.

U trećem kolu Anadolu Efes gostuje u Italiji kod Armanija, dok će Belgacom Spirou na gostovanje kod Partizana.

• Obrisan korisnik27.10.2011. u 12:43
    problem je u treneru, neiskusan trener za velika imena, nezna raspodjeliti minutažu a vidljivo je i po baraću za 12 min 11koševa šta reći dalje, ako išta misle napravit hitna smjena trenera
  • Obrisan korisnik27.10.2011. u 09:48
    ovo je stvarno veliko iznenađenje! nikad velike ekipe od efese, koliko god para da ulupali. smjenili perasa lani, a sada doveli totalnog početnika za trenera...
  • Obrisan korisnik26.10.2011. u 22:59
    ah što mrzi turske ekipe.. od galatasaraya preko besiktasa, fener-a. od nogometa do šaha.. mamu im !!!!!!!!11