Vodeni sportovi

Mladostaši pokisli na Kantridi

S Kantride:Vedran Filipović • srijeda, 26.10.2011.

Vaterpolisti Primorja Erste Banke svladali su Mladost u derbiju šestog kola Jadranske lige. Utakmicu je obilježila loša igra s igračem više s obje strane te domaći vratar Radić koji je zatvorio sve prilaze svojoj mreži.

PRIMORJE EB - MLADOST 9:7 (4:1, 0:1, 2:3, 3:2)

Jadranska liga, šesto kolo.

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić, De. Varga 2, Franković 1, Muslim 2, Jelača, Brala, Barać 1, Šetka 1, Garcia 2, Radić (14 obrana), Buljubašić. Trener: Zoran Roje.

Mladost: Pavić (8 obrana), Radu 1, I. Milaković, Letica 1, Pavičić, Vukičević 1, Udovičić, K. Milaković 2, Bebić, Gagulić 1, Hinić, Mallarach 1, I. Živković, L. Bukić. Trener: Vjekoslav Kobešćak.

Igrač više: Primorje EB 4/11, Mladost 2/10

Peterci: Primorje EB -, Mladost 1/1

Suci: Periš (Šibenik) i Margeta (Kranj)

Usprkos očajnom vremenu i kiši koja je zahvatila Rijeku, bazen na Kantridi bio je ispunjen do posljednjeg mjesta u derbiju Jadranske lige između Primorja te zagrebačke Mladosti. Josip Pavić obranio je dva udarca s igračem više Primorja, no nije ni slutio što će ga zadesiti nekoliko minuta kasnije. Muslim ga je prvi "probio" udarcem iz daljine, nastavio je kapetan Samir Barać te povisio na 2:0. U sljedećem napadu, danas izvrsni Zdravko Radić zaustavlja goste te filigranski preciznom loptom izbacuje Denesa Vargu u kontru koju je bilo teže promašiti nego pogoditi. Oluju i blitzkrieg Bankara zaključio je Garcia te postigao četvrti gol u nešto više od tri minute! Do kraja četvrtine je Letica postigao prvi gol za goste koji su izgledali pomalo smušeno u bazenu.

Baš kad su riječki navijači pomislili da će ovoga puta njihovi ljubimci lako "pojesti" Žapce, riječki brod je stao, kao i u prijašnjim utakmicama. Sušu golova u drugoj četvrtini prekinuo je Kristijan Milaković za 4:2, no njegovom pogotku prethodilo je nekoliko vrhunskih obrana vratara na obje strane te malo sreće budući da su domaći gađali vratnice iz izglednih prilika za postizanje pogotka.

Tek nešto više od minute bilo je potrebno Kobešćakovim igračima da potpuno sustignu Primorjaše. Milaković je zabio svoj drugi gol dok je Mallarach poravnao na 4:4 te uveo utakmicu u uzburkane vode neizvjesnosti. Ivan Krapić odlično je čuvao Vanju Udovičića čiji je pokušaj nešto kasnije obranio riječki vratar te opet poslao loptu "s očima" za Mađara u riječkoj momčadi koji je po drugi put neumoljiv "oči u oči" s reprezentativcem Hrvatske na golu Mladosti. Pomalo sretnim golom izjednačio je Gagulić u sljedećem napadu, no Radić je danas bio vratar i asistent. Po treći put bacio je odličnu loptu pred vratara Mladosti, ovoga puta tamo se našao Krapić koji je nesebično "centrirao" Šetki za povratak Riječana u vodstvo.

Imali su Primorjaši šansi za 7:5, no igrač više je u tim trenucima bio kriminalan (1/8), no ništa bolje nije bilo na drugoj strani jer su Mladostaši imali napad s igračem više za poravnanje, ali izabrali su loš udarac, kao uostalom i u većini preostalih puta. Muslim para mrežu Pavića za 7:5, no Vukičević pogađa praznu mrežu nakon što je crnogorski vratar isključen. Riječani su svoju break loptu iskoristili tri minute do kraja susreta kada je Franković izvana poslao loptu iza Pavića. Usprkos pokušajima gostiju, rezultat se nije mijenjao do sedam sekundi prije kraja kada je ovoljetno pojačanje Radu zabio svoj prvi pogodak na susretu.

Dvojica Žabaca isključeni su u brzinskom roku pokušavajući oteti loptu, no to je sa sirenom kaznio Garcia koji donosi veliku pobjedu Zoranu Roji. Na koncu, Zdravko Radić skupio je 14 obrana i dvije i pol asistencije, a Garcia, Muslim i Varga su bili najprecizniji s dva pogotka. Izostanak Daniela Varge sve se manje osjeti, no sigurno je da ga Primorje čeka kao ozebao sunce. Kod gostiju Milaković dva gola, a Udovičić je bio posve isključen iz igre dok se ni Igor Hinić nije istaknuo protiv svoje bivše momčadi.

"Nakon otvaranja iz snova smo pali, no to je normalno u ovakvim utakmicama. Srećom, oni u nijednom trenutku nisu prešli u vodstvo. Konačno mislim da igramo onako kako sam ja to priželjkivao, lopta ide brzo u napadu, traži se igrač u najboljoj poziciji. Radić je "spustio roletu" kao i u prijašnjim utakmicama, ali mislim da smo mu i mi obrani olakšali", kazao je za Sportnet bivši igrač Mladosti Marko Jelača koji trenutno brani boje Primorja.

A Radić? On je opet bio jednostavan, kao i uvijek. Barem je sada jasno tko je prvi golman ekipe... "Zahvaljujem suigračima što su mi omogućili da dobro odigram večerašnju utakmicu. Moram pohvaliti publiku koja je bila naš igrač više, ušli smo u utakmicu baš kako smo očekivali. Mogli smo slomiti protivnika kod 4:1, imali smo nekoliko situacija s igračem više, svakako da bi nam onda bilo lakše igrati". Trener Mladosti Vjekoslav Kobešćak korektno je čestitao domaćinu na zasluženoj pobjedi.