Vodeni sportovi

Mornar uspio svladati POŠK

Marko Domljanović • četvrtak, 27.10.2011.

U vrlo dobroj vaterpolskoj predstavi Mornar na kraju ipak slavio protiv gradskog rivala POŠK-a i tako nastavio svoj pobjednički niz u ovogodišnjem prvenstvu. S druge strane, POŠK je također pružio kvalitetnu utakmicu i dokazao da nedavni dobri rezultati nipošto nisu slučajnost.

POŠK - MORNAR BRODOSPAS 7:11 (1:2, 3:3, 2:3, 1:3)

Split, 6. kolo Jadranske lige
Suci: Vlaho Radičević (Dubrovnik), Maro Savinović (Dubrovnik)

POŠK: Jelovina (11 obrana), Lušić 2, Prižmić, Knežević, Buha 1, Matutinović 2, Sarić, Maras, Jaić 1, Scherbl, Jakaša, Franičević 1, Bujas, Travnikar

MORNAR BRODOSPAS: Bijač (10 obrana), Burić, Aličić, Marinić-Kragić 2, Podrug, Čorušić 2 , Kalebić, Oreb 1, Jerković 1, Čagalj , Antonijević 2, Marelja 1, Ban 1, Pivčević 1

Nakon što su protiv Posillipa pretrpili prvi poraz u ovoj sezoni, vaterpolisti Mornara vratili su se na pobjedničke staze u dvoboju protiv gradskog rivala POŠK-a. Igrači Joška Krekovića bolje su otvorili susret i nakon prve dionice imali prednost od 2:1 zahvaljujući golovima Oreba i Pivčevića dok je s druge strane pogodio Matutinović.

U drugom dijelu utakmica se potpuno rasplamsala. Mornar najprije značajno podiže tempo i vrlo brzo stiže do velikih 5:1 te se činilo da POŠK-u prijeti katastrofa. Međutim, njihovi rivali nisu se predavali nego i oni ubacuju u višu brzinu i do kraja poluvremena postižu tri pogotka te se potpuno vraćaju u utakmicu.

Početak treće dionice odvijao se u istom tonu i POŠK sa dva brza gola dolazi do potpunog preokreta i prvog vodstva na utakmici. Ipak, Mornar tada radi novu seriju od 3:0 i s opipljivom prednošću ulazi u posljednju četvrtinu. Razlika je mogla biti manja da je Matutinović krajem šest sekundi prije predaha realizirao peterac.

To je u četvrtoj četvrtini uspjelo Antonijeviću u 28. minuti pa Mornar tako napokon lomi utakmicu u svoju korist. Do kraja je POŠK uspio pogoditi još samo jednom pa su "gosti" mirno priveli utakmicu kraju i tako ostali na samom vrhu poretka. S druge strane, igrači Mira Trumbića pokazuju napredak u odnosu na prošlu sezonu i od njih zasigurno možemo očekivati još bodova.