Vodeni sportovi

Mornar razbio Crnogorce

Marko Domljanović • nedjelja, 30.10.2011.

Nakon poraza od Posillipa i pomalo nesigurne pobjede protiv POŠK-a, vaterpolisti Mornara pokazali su svoje pravo lice i razbili gostujući Jadran iz Herceg Novog sa velikih 15:7. U odličnoj predstavi, Splićani su zadržali maksimalan učinak u prvenstvu i potvrdili odličnu ovogodišnju formu.

MORNAR BRODOSPAS - JADRAN HN 15:7 (4:1, 4:4, 5:1, 2:1)

Split, 7. kolo Jadranske lige
Suci: Marijo Brguljan (Prčanj), Zoran Tomić (Zagreb)

MORNAR BRODOSPAS: Bijač (12 obrana), Burić 1, Aličić, Marinić-Kragić 1, Podrug, Čorušić 1 , Kalebić 1, Oreb , Jerković 1, Čagalj , Antonijević 4, Marelja 4, Ban , Pivčević 2. Trener: Joško Kreković

JADRAN HN: Ščepanović (5 obrana), Sekulić 1, Sarić 1, Tešanović, Vidović, Latinović, Baničević, Gojković 1, Premuš 1, Subotić 1, Beltrame 1, Tomašević, Kandić, Krizman 1. Trener: Ivica Tucak

Loš dan gostiju najavio je nesigurnom reakcijom njihov vratar Ščepanović kojem lopta ispada iz ruku u vlastiti gol za 1:0 domaćina. Izjednačio je Krizman, ali do kraja četvrtine Splićani pogađaju još tri puta i stvaraju veliku prednost.

Nakon predaha gosti se uspijevaju malo pribrati i održavati razmak od tri gola razlike do poluvremena. U bogatoj drugoj četvrtini mreže su se tresle čak osam puta i zaista se na Poljudu igrao vrlo dobar vaterpolo u kojem je uživalo otprilike 400 gledatelja.

U trećoj dionici Mornar lomi utakmicu. Odlični Bijač je još jednom zaključao svoja vrata, a raznolikost rješenja u napadu nije ostavila Crnogorcima ni najmanje šanse pa je Ščepanović čak pet puta morao po loptu u mrežu. Tako se u posljednju četvrtinu ulazi sa ogromnih 13:6 za domaćine.

Posljednji dio bio je odrađivanje posla za igrače Mornara koji ni tada nisu dozvolili protivnicima približavanje na neku podnošljiviju razliku. Sa dva gola Marelje pobjeđuju i u ovoj četvrtini i nakon završene utakmice dobivaju od publike zasluženi pljesak.

Osim odličnog Bijača koji je upisao 12 obrana, istaknuli su se i Marelja i Antonijević sa po četiri pogotka dok kod gostiju nije bilo igrača koji je postigao više od jednog pogotka. U osmom kolu Splićane čeka veliki test nepobjedivosti - gostovanje kod dubrovačkog Juga.