Riječani preuzeli juniorski poredak

Mihaela Bradovski • srijeda, 02.11.2011.

Juniori Rijeke nakon poraza u Veslačkoj u 11. su se kolu vratili na pobjedničke staze, a novi trobod donio im je preuzimanje vrha. Mladi Hajdukovci u odnosu na ostatak društva nalaze se u zaostatku za dvije utakmice, nakon susreta 10. kola odgodili su i onaj protiv Osijeka. Za najveće iznenađenje kola pobrinuo se sastav sa Stanova...

Najveće iznenađenje 11. kola 1. juniorske HNL priredili su nogometaši Zadra. Mladi Zadrani na vlastitom su terenu porazili vršnjake iz Maksimira. Juniori Dinama eventualnom pobjedom u ovom susretu mogli su zadržati korak s Rijekom, no zaostatak se sada popeo na četiri boda razlike. Presudnom se u ovom susretu pokazala 76. minuta. Olivera Zeleniku tada je svladao Lucijan Tomac. Domaća "devetka" ušla je u igri osam pet minuta ranije.

Istim rezultatom, ali na gostujućem terenu, slavila je juniorska momčad Zagreba. Pjesnici su tako nakon 1:0 protiv Rijeke identičnu pobjedu upisali i protiv pulskog prvoligaša. Dvoboj na Drosini presudio je u korist svoje momčadi Denis Kolinger, branič koji već neko vrijeme trenira s prvim sastavom iz Ulice pjesnika. Pogodak odluke pao je početkom drugog poluvremenu, točnije u 52. minuti. Istra je od 80. minute igrala s igračem manje, zbog grubog starta s leđa isključen je Andrea Gadžić. Snimku utakmice emitirat će u srijedu s početkom u 15 sati SPTV.

16. Istra 1961 4

Nogometaši Hajduka i susret 11. kola, baš kao i onaj 10. odradit će naknadno pa su vrh preuzeli mladi nogometaši s Kantride. Pred 50-tak gledatelja Rijeka je svladala Split za svoju sedmu pobjedu sezone. Gostujući vratar Kirevski po loptu je u svoju mrežu morao nakon svega dvije minute igre, 1:0 postavio je Matej Mršić. Samo osam minuta kasnije u strijelce se, ovoga puta na drugoj strani, upisao i Mario Zebić. Konačnih i za domaće sretnih 2:1 postavio je Matija Petrović u 52. minuti.

Dva su pogotka na gostovanju u Varaždinu postigli juniori 15-plasirane Croatije iz Sesveta. Slabijom momčadi u dosadašnjem dijelu prvenstva pokazala se jedino ona iz Pule. Istra 1961 osvojila je u 11 kola tek četiri boda. Sesvećani su već u prvom poluvremenu dvama pogocima riješili susret u svoju korist - mladi Varaždinci u nastavku su uspjeli smanjiti, ali ne i stići do pozitivnijeg rezultata iako su od 55 minute imali igrača više. Toni Sesar u 17. i Dominik Glogovšek dvadeset minuta kasnije poentirali su za goste, a utješni pogodak domaćih djelo je Marka Pajača.

Još jedna dalmatinska momčad priredila je iznenađenje protiv favoriziranog sastava. Četvrtoplasirana momčad Cibalije izgubila je u Šibeniku s visokih 4:1. Jedini pogodak za goste postigao je Drago Ćorić u 77. minuti. Sastav Željka Maretića u vodstvo je doveo Robert Pecolaj nakon pola sata igre. Bio je to jedini pogodak u prvoj dionici susreta. Na kvalitetniji način Šibenčani su otvorili i nastavak, već u 54. minuti prednost je zahvaljujući Kendešu narasla na 2:0. Odličan realizatorski dan potpomogli su i Živković, odnosno Zelić, koji je Filipovića svladao samo minutu nakon što su Vinkovčani postigli svoj jedini zgoditak.

Četiri pogotka i kompletni preokret vidjelo je 100-tinjak gledatelja u Sigetu gdje su u sklopu 11. kola snage odmjerili Hrvatski dragovoljac i zaprešićki Inter. Domaći su pogodak slavili nakon svega pet minuta igre, precizan je bio Jan Doležal, no na tom su pogotku i stali. Danijel Gudelj uspio je, zgoditkom s bijele točke, postaviti 1:1 prije odlaska na odmor, dok su u drugom dijelu dvoboja "žuti" uspjeli preokrenuti pa i stići do komotnije prednosti. Mohač je iza Mikulića pogodio u 50., a Čosić u 61. minuti.

Osim Zadrana jedini pogodak na domaćem terenu u ovom kolu nije primila momčad Lokomotive. Na Kajzericu je stigao Slaven Belupo, a pitanje pobjednika riješeno je u svega četiri minute. U 17. je mrežu Zdelara načeo Tomislav Horvat, a konačnih 2:0 postavlja Marin Tomašić.

Rezultati 11. kola, 1. HNL juniora:
Hrvatski dragovoljac - Inter Zaprešić 1:3, Varaždin - Croatia Sesvete 1:2, Lokomotiva - Slaven Belupo 2:0, Šibenik - Cibalia 4:1, Zadar - Dinamo 1:0, Rijeka - Split 2:1, Istra 1961 - Zagreb 0:1, Hajduk - Osijek (23.11.)

Rezultati 11. kola, 1. HNL kadeta:
Hrvatski dragovoljac - Inter Zaprešić 1:2, Varaždin - Croatia Sesvete 1:1, Lokomotiva - Slaven Belupo 1:2, Šibenik - Cibalia 0:1, Rijeka - Split 2:0, Istra 1961 - Zagreb 2:0, Zadar - Dinamo (9.11.), Hajduk - Osijek (23.11.)