Andrić prvi strijelac u porazu Galatasaraya

Mario Majdić Natrlin • srijeda, 02.11.2011.

Odigrane su dvije utakmice u sklopu trećeg kola Skupine D košarkaške Eurolige. Galatasaray Lukše Andrića poražen je od Montepaschija dok je Union Olimpija Damira Markote svladala Asseco Prokom...

Montepaschi iz Siene u zadnjih je 15 utakmica kod kuće poražen tek jednom. Domaći parket obranili su i u trećem kolu Eurolige protiv Galatasaraya našeg Lukše Andrića kojeg su svladali 103:77. Montepaschi je tako stigao do treće pobjede u elitnom natjecanju i ostao neporažen uoči dvoboja s Barcelonom.

Raspucani Montepaschi zabio je najviše poena od svih u dosadašnjem dijelu turnira, utrpavši Galatasarayu 103 poena, uz šut za dva 52% i šut za tri od 53%. Ubacili su 25 od 28 slobodnih bacanja i podijelili 20 asistencija.

Domaćini su već u prvoj četvrtini nametnuli glavnu riječ. Završili su je s vodstvom 30:16, šutirajući 80% za dva poena dok je Galatasaray imao čak devet izgubljenih lopti. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Siene 50:37, a u nastavku se prednost nastavila povećavati. U trećoj četvrtini vodili su i 70:44, a zadnjih deset minuta bilo je tek odrađivanje posla za talijansku momčad.

Predvodio ih je raspoloženi Rimantas Kaukenas koji je zabio 24 poena uz šut 8/9. Ponovno je odličan bio i Bo McCalebb s 19 koševa i četiri asistencije. 13 poena uz šest skokova upisao je David Andersen.

Andrić je za Galatasaray u 20 minuta upisao 12 koševa i bio prvi strijelac gostiju. 11 poena imao je Ender Arslan, Joshua Shipp (osam skokova) i Preston Shumpert dodali su po deset koševa, ali bilo je to nedovoljno da bi se izbjegao drugi poraz.

U potrazi za prvom pobjedom

U potrazi za prvom pobjedom u ovogodišnjem izdanju Eurolige, sastali su se Union Olimpija i Asseco Prokom. Olimpija je slavila 70:62 i tako se izjednačila s Galatasarayem na omjeru 1-2.

Domaćini Poljacima nisu dozvolili da im ozbiljnije zaprijete. Prvi strijelac s 23 poena bio je Danny Green, devet uz osam skokova je dodao Robert Rothbart, a naš Damir Markota u sklopu svojih pet minuta nije uputio šut prema košu i upisao je tek jedan skok.

Prokom i dalje čeka na svoju prvu pobjedu. Ovog puta ih je s 13 koševa i sedam skokova predvodio Alonzo Gee.