Barcelona pokazala moć

Dino Brumec • četvrtak, 03.11.2011.

U posljednjoj utakmici trećeg kola skupine D najjačeg europskog košarkaškog natjecanja, Barcelona je otputovala u Rusiju na zahtjevno gostovanje i sa stilom odnijela važnu pobjedu u Španjolsku. Na kraju utakmice semafor je pokazivao rezultat 65:93.

Utakmicu su nešto bolje otvorili domaćini koji su koševima Jawaija poveli 5:2, ali sredinom prve dionice, pri rezultatu 9:8, Barcelona radi seriju 11:0 i dolazi do vodstva 19:9. U tom je razdoblju briljirao Lorbek koji je u prvoj četvrtini postigao sveukupno 12 koševa. Prva četvrtina završila je vodstvom Barcelone 23:14.

U drugoj četvrtini Uniks, na krilima McCartyja, polako topi prednost Barcelone i dolazi na samo -2 (30:32). No, gosti do kraja poluvremena opet rade seriju 12:2 i na odmor se odlazi s rezultatom 32:44. Lorbekovu ulogu "predvodnika serije" ovog je puta preuzeo Navarro.

U trećoj je četvrtini viđen opet isti scenarij, Barcelona povećava furioznim serijama svoju prednost, a Rusi im pokušavaju na bilo koji način parirati. Sredinom treće dionice opet gosti rade seriju 15:2 za vodstvo 24 razlike (65:41) i time definitivno prelamaju utakmicu. Do kraja utakmice Barcelona je samo održavala svoju prednost i na kraju upisala i više nego zasluženu pobjedu 95:63.

Kod Barcelone najviše se istaknuo Lorbek koji je postigao 24 koša u 28 minuta uz šut 9/11, a tome je pridodao i pet skokova i dvije asistencije. Navarro je dodao 19 ubačaja uz četiri dodavanja, dok je Mickael postigao 16 poena i zabilježio šest skokova. Huertas se pobrinuo za razigravanje momčadi i uz osam asistencija, imao je i deset poena.

Kod domaćina Lyday je postigao 14 koševa, Veremeenko je imao 11 ubačaja i četiri skoka, dok je McCarty ostao na deset poena iz prvog dijela. Domercant je ove večeri odigrao poprilično ispod očekivanja i ubacio je samo osam koševa što je dosta manje od onog što Rusi traže od njega.