Pobjeda Partizana, Barać odličan

Marko Domljanović • četvrtak, 03.11.2011.

Partizan je večeras u Pioniru došao do svoje prve pobjede i to protiv Belgacom Spiroua. Za to vrijeme, u Milanu je Efes na pogon našeg Stanka Baraća u vrlo tvrdoj utakmici upisao vrijednu pobjedu nad Emporio Armanijem.

Utakmicu u Beogradu bolje je započeo Partizan koji se nakon pet minuta uspijeva odvojiti na 15:8, a zatim i na 19:11, ali gosti iz Belgije na to odgovaraju serijom od 6:0. Slobodnim bacanjima Kecmana i Raduljice Partizan ipak na predah nosi 22:17. U drugoj dionici Partizan drži laganu prednost sve do početka 17. minute kada domaći igrači bježe na 43:35. Ipak, uporni gosti dolaze na 45:44, ali ne prelaze u vodstvo zahvaljujući Kecmanu u Lawu koji donose 52:44 na poluvremenu.

Spirou se početkom drugog dijela još jednom brzo približava, a u 25. minuti prelazi i u vodstvo tricom Hilla za 58:60. Isti igrač nakon toga postiže još dvije trice, ali odlični Law ne dozvoljava da se gosti odlijepe i uz pomoć trice Lučića donosi Partizanu 73:70 na ulazu u posljednju četvrtinu. Nju je košem i dodatnim bacanjem otvorio Shengelia, a dvije minute kasnije Milosavljević sa četiri i Mačvan sa još dva koša odvode Partizan na velikih šest koševa prednosti. Ta se razlika održavala neko vrijeme, a on Lučić zabija tricu za 86:78 tri minute prije kraja. Belgijanci to više nisu mogli stići, a trijumf Beograđana je tricom zaključio Law, minutu i 20 sekundi prije kraja.

Najbolji u redovima domaćina bio je Law sa 26 koševa i sedam asistencija, a odličan je bio i Peković sa 21 poenom. Kod gostiju je najbolji bio Mallet sa 19 koševa, a odmah uz njega bio je Shengelia sa 16.

Furiozna prva četvrtina Efesa odredila je tijek utakmice u Milanu jer se domaćini nakon 9:22 iz prve četvrtine više nisu mogli vratiti. Turski predstavnik je razliku bez većih problema održavao i u drugoj četvrtini ponajviše zahvaljujući Ilyasovi i Baraću.

Koševima Gallinarija i Mancinellija domaćini u 27. minuti dolaze na samo 34:36, ali njihovi protivnici tada ubacuju u brzinu više i, ponajviše zahvaljujući Kinseyu i Vujačiću, u posljednju četvrtinu ulaze sa vrlo ugodnih 36:47. Međutim, domaći se nisu predavali - Fotsis, Bourousis i Gallinari dovode Armani na samo 44:47 u 34. minuti, ali tada Barać, uz pomoć Vujačića odvodi utakmicu opet u mirnije vode (44:54). Do kraja domaćini više nisu imali snage zaprijetiti i Efes na kraju upisuje vrijednu pobjedu.

Kod domaćina je Galloinari ubacio 12, a Bourousis 11 koševa, dok je statistika našeg Leona Radoševića za nešto manje od četiri minute ostala prazna. Stanko Barać bio je vodeći strijelac svoje momčadi sa 16 koševa, a dodao je i sedam skokova. Pratili su ga Vujačič sa 12 i Kinsey sa 13 poena.