Ivana Jurica • subota, 05.11.2011.

U petak kasno poslijepodne na Baldekinu su se sučelile dvije vodeće momčadi A-2 košarkaške lige jug, domaćin građanski košarkaški klub Šibenik i košarkaški klub Poličnik. No, susret nije odigran do kraja: prekinut je u 33. minuti zbog udaranja jednog od sudaca utakmice od strane igrača Poličnika Šime Buterina.

Derbi na drugoligaškom jugu obilježio je događaj koji se zbio sedam minuta prije kraja utakmice. Kod rezultata 65:55 u korist domaćina, nakon dosuđene osobne pogreške, centar Poličnika Šime Buterin prvo je desetak metara udaljenosti suca Damira Basarića iz Splita pogodio loptom, da bi ga potom počeo tući i šakama, s leđa.

Strasti su se brzo smirile jer su Buterina zaustavili suigrači i odveli ga u svlačionicu. Reagirali su i redari i policija, a nakon prekida od pet – šest minuta drugi sudac utakmice, Josip Radojković, također iz Splita, odsvirao je kraj utakmice.

Policija je nakon susreta, kako saznajemo, podnijela prijavu protiv Šime Buterina po redovnom postupku zbog narušavanja javnog reda i mira. A kakve će sankcije povući Hrvatski košarkaški savez, odnosno povjerenik ovog natjecanja, tek ćemo vidjeti.

Kažimo i kako je sudac Basarić nakon susreta zatražio liječničku pomoć u Općoj bolnici Šibenik.

Video je objavljen na službenim stranicama građanskog košarkaškog kluba Šibenik.

• Obrisan korisnik05.11.2011. u 22:20
    kako god da je sudac sudio (a vjerujem da nije bilo sve čisto), ovakvu reakciju ništa ne može opravdati i smatram da igrača koji je ovo napravio može biti sram i ne gine mu doživotna suspenzija
  • woogla05.11.2011. u 21:43
    naravno da se nigdje ne može naći snimka onoga što je prethodilo napadu šime na suca. siguran sam da je reakcija bila ničim izazvana...da...