Vodeni sportovi

Jug prekinuo Mornarev niz

Marko Domljanović • subota, 05.11.2011.

U derbiju osmog kola Triglav Jadranske lige, dubrovački Jug ugostio je najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone - splitski Mornar. Gosti su u Gruž stigli s maksimalnim učinkom u šest odigranih kola i samo jednim porazom u službenim utakmicama ove sezone, ali Jug je ipak bio previsoka prepreka.

JUG - MORNAR BRODOSPAS 13:8 (4:0, 3:3, 4:2, 2:3)

Dubrovnik, 8. kolo Jadranske lige
Suci: Miro Vlašić i Goran Gavrilović (obojica iz Zagreba)

JUG:Vićan (6 obrana), Vranješ 1, Sutić 1, Janović 1, Joković 1, Pavlović 1, Marković 4, Bušlje 1, Karač, Dobud 1, Macan, Obradović 2, Nižić (3 obrane), Goreta

MORNAR BRODOSPAS: Bijač (12 obrana), Burić, Aličić, Marinić-Kragić 2, Podrug, Čorušić 1 , Kalebić 2, Oreb, Jerković, Čagalj , Antonijević, Marelja 1, Ban 2, Pivčević

Domaćini su odlično otvorili susret i već nakon prve dionice bilo je prilično jasno da Splićani ne mogu očekivati puno od ove utakmice. Jug je, naime, dobio prvu četvrtinu s visokih 4:0 i usmjerio dvoboj na svoju stranu. Gostima nije pomoglo ni isključenje s pravom zamjene Marija Oreba koje se dogodilo već u drugoj minuti.

Mornar u drugu četvrtinu ulazi puno angažiranije i zahvaljujući golovima Bana dolazi na 4:2. Anić nakon toga propušta priliku da dodatno zakomplicira stvari nakon što je pogodio vratnicu, a u kontri koja je uslijedila Vranješ pogađa za 5:2. Do kraja poluvremena Jug dolazi do 7:3 i praktički dovršava priču.

Ako je i bilo kakve sumnje u konačan ishod utakmice ona je otklonjena u trećoj četvrtini. U njoj je Jug povećao prednost na šest pogodaka razlike (11:5) i uvjerljivo potvrdio pobjedu pa je posljednja dionica bila tek odrađivanje posla. U njoj se Mornar uspio tek za nijansu približiti i rezultat na kraju utakmice glasi 13:8 za Dubrovčane.

Domaćine je predvodio Pavo Marković sa četiri pogotka, a kod gostiju se još jednom istaknuo odlični Bijač sa 12 obrana.