Sinj
Sinj 28:26 Sesvete

Sinjankama novi bodovi

Iz Sinja:Mišo Gulić • subota, 05.11.2011.

U iznimno dramatičnoj utakmici Sinjanke su uspjele doći do novih bodova u srazu s gošćama iz Sesveta. Tijekom cijele utakmice domaće su kontrolirale igru i rezultat, vodile i šest razlike, ali ipak infarktna završnica nije izostala.

Sinj - Sesvete Agroproteinka 28:26 (15:12)

ŠSD Sinj, gledatelja: 500
Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar)

Sinj: M. Budić, Bilandžić (3), Vučić, E. Bilobrk (1), Jaković, Čović (4), I. Bilobrk, A. Runje (1), K. Runje (1), Masnić (3), Gugić (10), Mihaljević, K. Budić, Poljak (5), Borozan (19 obrana), Vrdoljak.
Trener: Ante Plazibat

Sesvete Agroproteinka: Jakara (2), Pa. Stopić, Pavlek (1), Pe. Stopić, Grmoja (3), Šebek, Karaula (8 obrana), Nemaškalo (15), Bešen (14 obrana), Pejčić (1), Kranjec (4), Benić, Vuković.
Trener: Elena Nemaškalo

Sedmerci: Sinj 3/5; Sesvete Agroproteinka 4/6
Isključenja: Sinj 4 minute; Sesvete Agroproteinka 4 minute

Rukometašice Sinja su do novih bodova došle na izrazito dramatičan način, a vrijedi izdvojiti kako su gošće u posljednjoj minuti imale sedmerac za izjednačenje kojeg je izvela, do tada fantastična Nemaškalo, promašila i tako od heroine postala tragičarka. No, nema sumnje kako 15 postignutih zgoditaka zaslužuje svaki respekt i poštovanje, ali s druge strane briljirala je i Gugić koja je postigla 10.

Ante Plazibat, trener ŽRK Sinj: "Ova pobjeda je važna iz dva razloga. Prvi je naravno bodovi, dok je s druge strane još i važnije da su cure prvi put odigrale "mušku" utakmicu i da su pokazale karakter. Bitno je da su ostavile srce na parketu, a na tome im najiskrenije čestitam i zaista sam ponosan na njih. Dakako, imamo mi još dosta nedostataka, ali na tome radimo i sve smo bolji iz utakmice u utakmicu."

Uvodnih desetak minuta proteklo je u izjednačenoj igri, obrane praktički nisu postojale, a u takvoj igri ipak su se bolje snašle domaće rukometašice koje su sredinom prvog dijela imale prednost od 8:5, što je ponukalo trenericu gošći na prvi time out. Fantastična je u tom dijelu bila Gugić s postignutih pet golova, dok je s druge strane gošće u priključku držala jednako dobra Nemaškalo.

Imale su domaće i 12:8 u 22. minuti, međutim, nekoliko izgubljenih lopti i Sesvećanke su brzo uhvatile priključak, da bi se na odmor ipak otišlo s 15:12 u korist Sinja.

Otvaranje drugog dijela u potpunosti je pripalo gošćama koje su brzim kontrama došle na svega gol zaostatka (16:15). Sinjanke tada ubacuju u brzinu više, razbranila se u međuvremenu i Borozan, pa je prednost ponovno narasla sve do najvećih 22:16, koliko je bilo u 44. minuti.

Anamaria Gugić, ŽRK Sinj: "Sinoć smo imali sastanak na kojem smo obećale jedna drugoj da ćemo zaista dati sve od sebe, ostaviti srce na parketu i tek onda pogledati konačan rezultat. Nama je svaka nova utakmica bitna zbog iskustva, ali vidno napredujemo i nastojimo ispravljati pogreške. Ovom pobjedom i prikazanom igrom smo pokazali da nikom nećemo biti lagan protivnik i nadam se da ćemo u tom ritmu i nastaviti. Na kraju želim čestitati suigračicama, publici, treneru i svima koji su nas podržali večeras."

No, kako to obično i biva, mlada i neiskusna ekipa Sinja brzo je zaredala s greškama i dozvolila gošćama da serijom 3-0 dođu na svega tri razlike pa je utakmica ponovno otplovila u neizvjesne vode.

Sesvećanke su posljednjih 15-ak minuta stavile "flaster" na Gugić i Masnić, što je dodatno zbunilo domaću ekipu, a u 48. minuti su imale i dvije igračice više, ali nisu to znale do kraja iskoristiti i uzeti ponuđeno.

Samo četiri minute prije kraja, golom Čović iz kontre, domaće su otišle na velikih plus četiri (27:23), ali tada trema čini svoje, što gošće koriste i na krilima fantastične Nemaškalo (15 golova) u posljednju minutu ulaze s tek golom zaostatka (27:26).

Tridesetak sekundi prije kraja gošće su iz sedmerca imale priliku doći i do boda, međutim, pokušaj Nemaškalo da lobom prevari domaću vratarku Borozan završio je neslavno, odnosno u rukama vratarke, a iz kontre koja je potom uslijedila Gugić postavlja konačnih 28:26.