Vodeni sportovi

Jadran potopio slovenski Koper

Zvonka Keliš • nedjelja, 06.11.2011.

U sklopu osmog kola Jadranske vaterpolo lige vaterpolisti slovenskog Kopra stigli su u goste Jadranu iz Herceg Novog te su se kući vratili s uvjerljivim porazom i bez osvojenih bodova, naime, domaća je momčad bila bolja s deset pogodaka razlike.

Jadran HN – Koper Rokava 19:9 (5:3, 3:2, 5:1, 6:3)

HERCEG NOVI - Bazen Instituta Igalo; Gledatelja: 300

Suci: Abramović/B. Đurašković (Crna Gora)

Jadran HN: Kandić (12 obrana); Sekulić 2, Sarić, Tešanović, Vidović, Latinović, Baničević, Gojković 4, Premuš 3, Subotić 3, Beltrame 3, Tomašević 1, Andrić, Krizman 3

Koper: Gržentić (6 obrana); Benić 1, Krivčić, Berce, Barbarić 4, Anzeljc, Grifin 1, Fabič, Bukovac 1, Čupić 2, Puš, Crnica, Jovanovič, Černeka

Igrač više: Jadran HN 8 (6)/ Koper 7 (2)

Vaterpolisti Jadrana pred tristotinjak su gledatelja na domaćem terenu, u osmom kolu Jadranske vaterpolo lige, svladali goste iz Sloveniju. Naime, momčad Kopra poražena je s deset golova razlike, 19:9.

Odlično su u susret krenuli vaterpolisti iz Herceg Novog koji su na samom startu poveli 4:1, a do kraja prve četvrtine gosti su uspjeli postići dva gola za smanjenje vodstva domaćina na 5:3. U drugoj je četvrtini još bilo tijesno te je gostujuća momčad uspjela držati korak s Jadranom. Na odmor se, pak, odlazi s 8:5 za domaće vaterpoliste.

Momčad Ivice Tucka ponovno je odlična bila u trećoj četvrtini kada odlazi na 11:5, a na kraju četvrtine stoji potom nedostižnih 13:6. S dobrom igrom nastavili su vaterpolisti Jadrana do samoga kraja te su u četvrtoj i ujedno posljednjoj četvrtini slavili 6:3. Konačno, Jadran odnosi pobjedu 19:9.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Gojković s četiri postignuta pogotka. Na golu Jadrana odličan je, pak, bio Kandić s 12 obrana. Najbolji kod Kopra bio je Barbarić također s četiri gola.