Vodeni sportovi

Mladost slavila nakon tri poraza

Matej Milanović • nedjelja, 06.11.2011.

Nakon tri uzastopna poraza vaterpolisti Mladosti napokon su uspjeli stići do pobjede u Jadranskoj ligi. U Zagrebu ih je namučila Budva, ali su Žapci ipak uzeli bodove.

MLADOST - BUDVA 13:10 (3:3, 3:3, 5:2, 2:2)

Jadranska liga, 8. kolo

Mladost: Pavić, Radu, Milaković, Letica 1, Pavičić, Vukičević 1, Udovičić 4, Milaković 5, Bebić, Gagulić, Hinić 1, Mallarach 1, Živković, Bukić, Trener: Kobeščak.

Budva: Lazović, Dončić 1, Đurčić, Danilović 4, Ljubanović, Tičić 1, Kovačević, Radović, Vukčević 1, Konotar, Trbojević 1, Jokić 1, Vukmirović, Radunović 1, Trener: Pejaković.

Suci: Štampalija (Šibenik), Savinović (Dubrovnik)

Igrač više: Mladost 6/11, Budva 5/6

Peterci: Mladost 1/1, Budva -

U osmom kolu Jadranske lige u vaterpolu Mladost je ugostila Budvu. Mladost je u susret ušla s tri uzastopna poraza i svega sedam bodova. S druge strane, Crnogorci su u dvoboj ušli sa četiri uzastopna poraza i šest bodova.

Prve dvije četvrtine susreta prošle su u izjednačenoj igri. Obje dionice završile su 3:3 te je na poluvremenu bilo 6:6. Mladostaši su stvari u svoje ruke napokon preuzeli u trećoj četvrtini. Žapci su došli do tri velika pogotka prednosti i na posljednji odmor otišli su s 11:8.

Budva se nije predala i smanjila je na 11:10, no Mladost se ipak nije dala iznenaditi. Zagrepčani su u samoj završnici susreta dvaput zatresli protivničku mrežu i s 13:10 prekinuli negativnu seriju. Najbolji strijelac kod domaćih bio je Milaković s pet pogodaka, a samo jednog manje upisao je Udovičić. S druge strane istaknuo se Danilović sa četiri zgoditka.

Mladost se tako popela na 10 bodova i u idućem kolu gostuje kod Primorca koji je predzadnji na ljestvici. Budva će pak ugostiti vodeću momčad natjecanja, talijanski Pro Recco.