Vodeni sportovi

JVL: Druga pobjeda Jadrana

Ivana Jurica • nedjelja, 06.11.2011.

U sedmom kolu Triglav Jadranske lige, u derbiju začelja, u Splitu su se sučelili domaći Jadran i Šibenik. Slavio je domaćin s 11:8. Druga je to njihova prvenstvena pobjeda, dok je momčad Mate Zeljka i dalje na posljednjem mjestu na tablici bez iti jednog osvojenog boda.

Jadran – Šibenik 11:8 (2:2, 3:2, 5:2, 1:2)

Jadran: Kačić, Peričić, Vukić 4, Letica 1, Gluhaić 1, Lisica, Ivanković 1, Bautović 1, Vegar 1, Rabadan 1, Banovac, Visković, Vlaić, Divković 1, trener: Mirsad Zajmović.

Šibenik: Jukić, Santini 1, Erak 1, Belamarić, Antić, Lindhout 1, Vlahović 2, Bašić, Stojanović, Sabioni 2, Rončević, Španja, Sučić, Šarić 1, trener: Mate Zeljak.

Peterci: Jadran -, Šibenik 1/1

Isključenja: Jadran 5/6, Šibenik 2/8

Suci: Vlaho Radičević i Nikola Curić – oba Dubrovnik

U zanimljivom dvoboju momčadi su se izmjenjivale u vodstvu na početku utakmice. Nakon prvih osam minuta na semaforu je svjetlilo 2:2, da bi do poluvremena domaćini stekli jedan pogodak prednosti - 5:4. Domaći vratar Kačić nizao je obrane, dok Jukić na drugoj strani nije bio jednako uspješan.

Treća četvrtina donijela je i nešto značajniju prednost Zajmovićeve momčadi. Vukić je pogodio za 6:4, a Šibenik se u 20. minuti vratio na minus jedan – 7:6. Ali do kraja četvrtine prednost Splićana narasla je na četiri gola prednosti – 10:6.

Santini i Šarić smanjili su na 10:8 na početku zadnje četvrtine. Imali u gosti i priliku da se još više približe, ali nisu uspjeli. Kaznio je to Rabadan dvije minute prije kraja kad je pogodio za konačnih 11:8.

Realizacija igrača više još je jednom bila iznimno loša kod gostujućih vaterpolista, iskoristili su tek dva od osam pokušaja. Domaćini, pak, nisu realizirali samo jednu priliku, imali su 5/6.

Luka Vukić s četiri gola bio je najefikasniji igrač na utakmici, dok su kod gostuju po dva gola postigli Andrija Vlahović i Bruno Sabioni.