Orijentu druga pobjeda za redom

Mišo Gulić • nedjelja, 06.11.2011.

U devetom kolu ženskog rukometnog prvenstva Tvin je na domaćem parketu protiv Umaga upisao premijerne bodove ove sezone, a Arena je u Umagu svladala Samobor i tako prekinula svoj niz od dva poraza. Podravka je u Pločama bila izuzetno uvjerljiva protiv Dalmatinke, dok su Zelina i Orijent ostvarile rezultatski istovjetne pobjede nad Zametom i Kokom.

Dalmatinka - Podravka Vegeta 24:45 (11:25)

Jedno od ugodnijih iznenađenja ovogodišnje rukometnog prvenstva, Dalmatinka iz Ploča, poražena je na vlastitom terenu od Podravka Vegete s uvjerljivih 24:45. Već nakon 10 minuta igre gošće su imale prednost od 9:2 i već tada je bilo prilično jasno kako domaću ekipu očekuje pravi potop. Koprivničanke su i u daljnjem tijeku utakmice konstantno povećavale prednost, a na odmor se otišlo s rezultatom 11:25.

Ni nastavak susreta nije ponudio veću razliku od prvog dijela, gošće su bile neumoljive, a pogled na semafor nakon 60 minuta igre ukazivao je na to da Pločanke što prije nastojati zaboraviti ovaj susret i rezultat od 24:45. Kod ekipe Dalmatinke najistaknutija pojedinka je bila Žana Čović s postignutih 12 golova, dok je u ekipi Podravke Maja Kožnjak postigla sedam.

Zelina - Zamet 26:24 (16:10)

Zelina je do svoje četvrte prvenstvene pobjede stigla u srazu sa Zametom, dok su gošće potpisale svoj šesti poraz. Prvih 25 minuta proteklo je u prilično izjednačenoj igri, igralo se gol za gol, pa stoga nije ni začudio rezultat od 10:10. Ipak, posljednjih pet minuta gošće su neobjašnjivo stale i domaćima dozvolile seriju 6-0 za rezultat 16:10 s kojim se otišlo i na odmor.

U nastavku su domaće sve do 39. minute održavale visoku prednost (22:15), da bi potom gošće serijom 5-0 došle na svega dva gola zaostatka (22:20). Gošće od toga više nisu uspjele napraviti, a susret je zaključen rezultatom 26:24. Prvo ime u redovima Zeline je bila Iva Ercegovac sa sedam zgoditaka, a na drugoj strani su se istaknule Dina Brčić i Ana Debelić s pet golova.

Arena - Samobor 22:18 (10:8)

Svladavši rukometašice Samobora Puljanke su došle do svoje pete prvenstvene pobjede i time prekinule niz od dva poraza. Bolje otvaranje su imale domaće, ali gošće nisu dozvolile da se odvoje više od dva gola razlike pa se na odmor otišlo s prednošću Arene od 10:8.

Izjednačena igra je potrajala sve do 43. minute i rezultata 14:13, da bi potom Puljanke napravile seriju 4-0 i, pokazalo se kasnije, prelomile utakmicu u svoju korist. Rukometašice Arene su vrlo rutinirano susret privele kraju, a konačan rezultat glasio je 22:18. Selena Milošević je predvodila domaću ekipu sa šest zgoditaka, dok je s druge strane isti učinak polučila i Ivana Lovrić.

Orijent - Koka 26:24 (15:10)

Rukometašice Orijenta su u srazu s Kokom došle do druge uzastopne pobjede, a kao i kolo prije ponovno je tijesna završnica otišla na njihovu stranu. Gošće su imale inicijativu na samom početku susreta i vodile sve do sredine poluvremena, ali tada domaće podižu agresivnost te do odlaska na odmor sve preokreću u svoju korist i taj period igre zaključuju s 15:10.

Varaždinke su polako, ali sigurno "grickale" prednost domaće ekipe i desetak minuta prije kraja stigle na samo gol zaostatka (21:20). Potom je uslijedila vrlo uzbudljiva završnica u kojoj gošće dvije minute kraja imaju 24.24, ali ipak do kraja Riječanke postižu dva zgoditka, gošće niti jedan pa su bodovi ostali u Rijeci. Sjajnu utakmicu je odigrala Deana Milosavljević koja je postigla čak 13 golova, dok je kod Koke najbolja bila Paula Kocijan sa postignutih šest.

Tvin Trgocentar - Umag 25:21 (13:9)

Virovitičanke su u devetom prvenstvenom kolu upisale prvu prvenstvenu pobjedu i tako prestale svima biti "siguran plijen". Domaće su od samog starta krenule u maksimalnom ritmu i vrlo sigurnom igrom na poluvremenu ostvarile prednost od 13:9.

Gošće se u nastavku nisu predavale pa su u nekoliko navrata bile i nadomak izjednačenja, međutim, igračice Tvina su izdržale taj pritisak i prve bodove slavile s konačnih 25:21. Najbolja u redovima domaće ekipe je bila Ines Kožarić sa devet zgoditaka, a Umažanke su predvodile Marina Baksa-Makovec i Ana Jajčević sa po pet golova.