Ostali sportovi

Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 07.11.2011.

Sinoć je na terenima NFL-a odigran deveti tjedan sezone. Baltimore Ravensi po drugi su puta ove sezone svladali Pittsburgh Steelerse, momčadi iz New Yorka imale su odličan dan na važnim gostovanjima, a Green Bay Packersi i dalje su ostali neporaženi - ovoga puna na račun Phillipa Riversa i Chargersa.

Utakmica dana

Revolveraški obračun sa čak 11 polaganja gledali smo u San Diegu gdje su domaćini Chargersi na kraju ipak poraženi 45:38 od Green Bay Packersa (8-0). QB Aaron Rodgers ponovno je briljirao upotpunivši 21 od 26 svojih dodavanja za 247 yardi i četiri TD-a za četiri različita igrača. Hvatač Jordy Nelson uhvatio je pet lopti vrijednih 105 yardi i TD. Green Bay je u posljednjoj četvrtini s dva brza polaganja pobjegao na visokih 45:24. Chargersi su uzvratili s dva polaganja do kraja utakmice, ali su do kraja uspjeli samo smanjiti razliku.

Dodavač Chargersa Philip Rivers sa četiri je TD dodavanja pokušao ispraviti svoje pogreške. U prvoj je četvrtini dvaput presječen i oba puta su braniči Packersa to pretvorili u polaganja. Rivers je presječen ukupno tri puta (treći put u zadnjoj minuti), a od njegova četiri TD dodavanja tri je uhvatio Vincent Jackson.

Iznenađenje dana

Miami Dolphinsi (1-7) napokon su se dokopali svoje prve pobjede. Priredili su poprilično iznenađenje svladavši Kansas City Chiefse koji su upravo bili zaredili četiri uzastopne pobjede. Dolphinsi su slavili 31:3. Tri TD dodavanja imao je QB Matt Moore, a osam lopti uključujući i jednu za TD, uhvatio je Brandon Marshall.

Preokret Ravensa, velike pobjede Giantsa i Jetsa

Baltimore Ravensi (6-2) pobijedili su u Pittsburghu 23:20 divizijske rivale Steelerse (6-3). Iako su gosti u trećoj četvrtini vodili 16:6, Pittsburgh se uspio vratiti i poveo je 20:16 polaganjem Mikea Wallacea pet minuta prije kraja. Ravensi su se ipak dokopali pobjede pobjedničkim polaganjem hvatača Torreyja Smitha od 26 yardi, osam sekundi prije kraja. QB Joe Flacco uz pobjedničko TD dodavanje osvojio je ukupno 314 yardi za Ravense, dok je za Pittsburgh Ben Roethlisberger također imao jedan TD i jednom je presječen.

New York Giantsi (6-2) svladali su New England Patriotse 24:20 nakon neizvjesne završnice. Prvo poluvrijeme završilo je 0:0. Tri minute prije kraja utakmice Giantsi su poveli 17:13 dodavanjem Elija Manninga (250 yds, dva TD-a, jednom presječen) za Marija Manninghama. Patriotsi uzvraćaju s 1:36 do kraja kada Tom Brady (342 yds, dva TD, dva presječena dodavanja) pronalazi Dana Gronkowskog i preuzima vodstvo 20:17. Manning do kraja ipak uspijeva napad Giantsa dovesti do zadnjeg polja Patriotsa gdje pronalazi Jakea Ballarda za pobjedničko polaganje.

NY Jetsi upisali su i treću pobjedu za redom svladavši Buffalo Billse 27:11. Nakon siromašnih 3:0 na poluvremenu, Jetsi su u drugom dijelu zabili tri polaganja i pobjegli na nedostižnih 27:3. Obrana Jetsa dopustila je polaganje napadu Billsa tek pred sam kraj utakmice. QB Jetsa, Mark Sanchez, imao je jedno TD dodavanje i jednom je presječen. Billse, koji su sada izjednačeni s Jetsima na omjeru 5-3, predvodio je probijač Fred Jackson s 82 osvojena yarda probijanjem uz tri uhvaćena dodavanja.

U pobjedi Atlanta Falconsa (5-3) nad Indianapolis Coltsima (0-9) koji još ne znaju za pobjedu, hvatač Julio Jones briljirao je zabivši dva predivna polaganja i osvojivši ukupno 131 yard. QB Falconsa, Matt Ryan, imao je tri TD dodavanja i jednom je presječen.

New Orleans Saintsi (6-3) uzvratili su Tampa Bay Buccaneersima (4-4) za poraz od ranije ove sezone. Saintsi su slavili 27:16 i dodatno se odvojili od svojih divizijskih konkurenata Bucsa. Dva TD dodavanja uz jedno presječeno imao je Drew Brees, a po jedno polaganje upisali su i Sproles i Thomas.

San Francisco 49ersi nastavljaju pobjeđivati i sada su na omjeru 7-1 što gotovo nitko nije očekivao uoči sezone. 49ersi su gostovali u Washingtonu gdje su svladali Redskinse (3-5) 19:11. QB Alex Smith bacao je 17/24 za 200 yardi i jedan TD, a probijač Frank Gore osvojio je 106 yardi u sklopu 19 probijanja.

Arizona Cardinalsi (2-6) slavili su 19:13 protiv St. Louis Ramsa (1-7) nakon produžetka. Za pobjedu Cardinalsa zaslužan je Patrick Peterson koji je vratio ispucavanje 99 yardi za pobjedničko polaganje. Kod Arizone je utakmicu zbog ozljede propustio Kevin Kolb kojeg je zamijenio John Skeleton osvojivši 222 yarda uz jedan TD. Ramse je s 130 osvojenih yardi vukao probijač Steven Jackson.

San Diego Chargers - Green Bay Packers 45:38
Arizona Cardinals - St. Louis Rams 19:13 (p)
Pittsburgh Steelers - Baltimore Ravens 20:23

Ponedjeljak, 7. studenog:

Philadelphia Eagles - Chicago Bears

• Obrisan korisnik08.11.2011. u 10:54
    a niti riječi o Denveru i Tim Tebowu! A svladali su Raiderse. I samo ih jedna pobjeda dijeli od prvog mjesta u AFC West diviziji... :-)
  • Obrisan korisnik07.11.2011. u 20:17
    dobro si rekao za AFC konferenciju a kakva pobjeda baltimorea 8 sekundi prije kraja !
  • renimus07.11.2011. u 17:21
    afc konferencija nevjerovatno izjednacena u svim divizijama. jedino houston ima prednost u svojoj diviziji, u ostalim ce biti borba do zadnjeg kola
    renimus
  • renimus07.11.2011. u 16:46
    49ers na omjeru 7-1, drugi najbolji score lige, potpuno neocekivano. u nedjelju dolaze nj giants, imam kartu za tu utakmicu, bit ce ludilo!
    renimus
  • Obrisan korisnik07.11.2011. u 11:15
    Rodgers ove sezone ruši sve rekorde, lik je nevjerovatan, mada mu je offensive line sinoc bio jako prosječan kao i obrana packersa ali u clutch situacijama reagirali su vrhunski. Go Packs back to back.