Vodeni sportovi

Primorje punog plijena iz Atene

Vedran Filipović • srijeda, 09.11.2011.

Vaterpolisti Primorja Erste Banke su i u drugom kolu skupine A Lige prvaka upisali bodove. Vouliagmeni je apsolviran s 10:8 dok je u drugom susretu iste skupine Budva u Crnoj Gori svladala Olympiakos.

Vouliagmeni - Primorje 8:10

Vouliagmeni: Tsalkanis (8 obrana), Mylonakis 1, Voulgarakis 1, Kourliafitis, Elmisian 2, Velonias, Afroudakis 1, Karountzos 2, Katsaounis, Gounas, Tigkas, Vlachopoulos 1, Protonotarios
Trener: Teo Lorantos

Primorje EB: Car, Glavan 1, Paškvalin 1, Krapić 2, De. Varga 3, Franković, Muslim 2, Jelača, Tiškivski, Barač, Šetka 1, Buljubašić, Radić (7 obrana)
Trener: Zoran Roje

Igrač više: Vouliagmeni 5/11, Primorje EB 5/8

S puno problema su Riječani krenuli put Atene na dvoboj hrvatskog i grčkog doprvaka. Već duže ozlijeđenom Danielu Vargi pridružio se Xavi Garcia, pa je Zoran Roje morao smisliti kako će nadoknaditi izostanak jedinog ljevaka na bazenu vojne akademije u Ateni. Kao da to nije bilo dovoljno, kada su Bankari sletjeli u Atenu i krenuli odraditi posljednji trening prije utakmice, nisu to uspjeli zbog nedostatka slobodnih bazena. Nije ni čudno da su u dvoboj s Vouliagmenijem ušli uspavano.

Nakon dva pogotka sa svake strane, Afroudakis je iznenadio Radića "bombom" koja je odsjela u njegovim rašljama te se s 3:2 otišlo na mali odmor. Vlachopoulos je još jednim sjajnim udarcem povećao vodstvo domaćih koji su imali priliku otići i na 5:2, no nisu iskoristili igrača više. Ipak, Primorje se budi i preko Varge, Paškvalina te Krapićevom dolaze do 4:5. Do poluvremena je pao još po jedan gol sa svake strane.

Bankari su nakon dvije četvrtine došli na "radnu temperaturu" te se golovima Varge i Muslima odvajaju na 5:8, ali Grci se ne predaju, pa se u posljednjih osam minuta ulazi s minimalnom prednošću za Riječane.

Petar Muslim je iskoristio igrača više kojeg su Riječani odlično igrali na jugu Grčke, a šlag na tortu i osiguranje pobjede potpisao je Anđelo Šetka koji se nakon četiri asistencije upisao i u listu strijelaca. Do kraja je Mylonakis uspio smanjiti i postaviti konačan rezultat od 8:10 za goste koji su pokazali da su kvalitetnija ekipa, usprkos važnim izostancima.

Igrač više ovog je puta bio na riječkoj strani, a realizatorskim sposobnostima istakao se Denes Varga s tri pogotka. U drugom susretu skupine A Budva je s 8:5 svladala Olympiakos te ostvarila prvu pobjedu u ovosezonskom izdanju vaterpolske Lige prvaka.

Riječki vaterpolisti se iz grčke prijestolnice vraćaju u četvrtak popodne, a već u petak ujutro kreću prema Splitu gdje će u subotu igrati protiv iznenađenja Jadranske Lige - Mornar Brodospasa.