Barcelona ipak prejaka za Montepaschi

Mario Majdić Natrlin • četvrtak, 10.11.2011.

Barcelona je ugostila Montepaschi u četvrtom kolu Skupine D košarkaške Eurolige. Obje momčadi su u ovaj susret ušle neporažene, a iz njega je tako i izašla Barcelona koja gostima iz Italije nije dopustila da dominiraju na njenom parketu...

Montepaschi je tri četvrtine odigrao u egalu s Barcelonom. Problem je bio u tome što nikako nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak iz prve.

Barcelona je slavila 92:75 nakon što su susret otvorili serijom 19:4 i nakon prvih deset minuta vodili s ugodnih 24:12. Katalonci su tako upisali četvrtu pobjedu u ovogodišnjoj Euroligi i ostali neporaženi, dok je Montepaschi doživio svoj prvi poraz.

Domaćine je s 22 poena predvodio Chuck Eidson koji je uz to dodao i šest skokova uz četiri asistencije i tri ukradene lopte. 17 koševa dodao je Erazem Lorbek, a 15 uz sedam skokova raspoloženi Boniface N'Dong. Marcelinho Huertas je uz sedam ubačaja podijelio i devet asistencija.

Nakon lošeg otvaranja, gosti iz Siene uhvatili su ritam igre s Barcelonom, ali nikako nisu uspijevali smanjiti razliku koju su domaćini kvalitetno održavali. U završnici su stigli na 75:68, ali je Barcelona to veoma brzo neutralizirala i utakmicu mirno privela kraju.

Prvi čovjek gostiju bio je Bo McCalebb s 20 poena uz šut iz igre 8/9. 13 koševa ubacio je i osam puta uspješno skočio Kšištof Lavrinovič, 12 je dodao David Andersen, a 11 poena uz pet asistencija upisao je Igor Rakočević.

Barcelona je ponovno bila iznimno nesebična podijelivši 23 asistencije. Preuzeli su tako vrh Skupine D, drugi je Montepaschi s omjerom 3-1, a Galatasaray i Uniks dijele treće mjesto s dvije pobjede i dva poraza.