Fenerbahčeu treća u nizu

Mišo Gulić • srijeda, 16.11.2011.

Fenerbahče je u iznimno uzbudljivoj utakmici, koja je otišla i u produžetak, svladao talijanski Bennet Cantu i tako nakon dva uvodna poraza došao do treće uzastopne pobjede, a vrlo dobar učinak su polučili i hrvatski košarkaši u redovima pobjedničke momčadi.

Fenerbahče je nakon uzbudljive završnice pobijedio Bennet Cantu i tako produžio svoju te prekinuo gostujuću seriju od dvije pobjede. U utakmici, koja je obilovala dramatikom i preokretima, odlično su se snašli i hrvatski košarkaši Roko Ukić i Bojan Bogdanović pogodivši neke od ključnih šuteva.

Nakon uvodnih, relativno izjednačenih, minuta te rezultata 8:9, Talijani su serijom 6-0 pobjegli na ugodnih 8:15, no do kraja četvrtine domaći su se na krilima Onana približili na svega dva koša zaostatka (17:19).

Odlična rola Bogdanovića na početku duge četvrtine Turcima je omogućila i vodstvo od 24:23, međutim, nisu uspjeli do kraja slomiti Talijane pa se u narednim minutama nastavila ravnopravna bitka. Pri rezultatu 32:32, dvije minute prije poluvremena, Ukić promašuje tri napada za redom, što gosti koriste i tricom Leunena na odmor odlaze s prednošću od 32:35.

Nakon novog promašaja na otvaranju trećeg perioda Ukić je povezao nekoliko koševa, raspucao se i Vidmar pa su domaći uhvatili novi priključak (42:42) te ubrzo prešli i u vodstvo od 46:42. Ipak, preokretima tu nije bio kraj, jer su gosti brzo vratili prednost na svoju stranu (49:52), da bi se potom ponovno "ukazao" Bogdanović i uz pomoć Savasa Feneru pred posljednjih 10 minuta omogućio prednost od 56:52.

Pet minuta prije kraja susreta Turci zaključuju seriju 7-0 za prednost 65:56 i, činilo se, rješavaju pitanje pobjednika, no nisu tako mislili i gosti pa serijom koševa Basilea dolaze na dva koša manjka (65:63), a minutu i pol prije kraja Micov je s crte za slobodna bacanja doveo Cantu na svega minus jedan (67:66).

Koševima Bogdanovića Fenerbahče je 18 sekundi prije kraja imao 73:70, ali potom Mazzarino preuzima odgovornost i devet sekundi prije kraja pogađa tricu za novo izjednačenje (73:73) i produžetak.

Vrlo uzbudljiv je bio i produžetak u kojem su konstantnu prednost imali Turci, a 20-ak sekundi prije kraja, ubačajima Ukića iz slobodnih bacanja, prednost je iznosila 82:77. Odmah potom Markoišvili pogađa za tri (82:80), Basile čini prekršaj na Ukiću, ovaj sigurno pogađa za novih plus pet (85:80), a do kraja je Basile tricom uspio tek ublažiti poraz. Nakon iznimno uzbudljivih 45 minuta semafor je pokazivao 85:83 u korist domaće momčadi.

Prvo ime pobjedničke momčadi je bio Onan s ubačenih 18 koševa, dok je veliku podršku imao i u hrvatskom dvojcu Bogdanović - Ukić koji su postigli po 12 koševa. Kod gostiju su pak Mazzarino i Basile (trice 2/10) ubacili po 12.