Veszprem slavio na krilima Alilovića

Marko Domljanović • srijeda, 16.11.2011.

U tri večerašnje utakmice rukometne Lige prvaka vidjeli smo tri pobjede gostiju. Veszprem je do vrijednih bodova u Berlinu došao na krilima odličnog Alilovića, a Atletico Madrid i Cimos nisu imali većih problema u Poljskoj odnosno Rusiji.

Skupina B

Atletico Madrid upisao je novu pobjedu u Ligi prvaka, a žrtva je ovaj put bio poljski Kielce. Gosti su od samog početka preuzeli kontrolu nad susretom i već do poluvremena stvorili prednost od pet pogodaka (14:19). Stvari se nisu značajnije promijenile ni u drugom poluvremenu u kojem Španjolci još malo podižu prednost i na kraju dolaze do zasluženih 29:37.

Poljacima nije pomogao ni fantastični Jurecki koji je zabio čak 11 golova, a naš Denis Buntić dodao je još pet. Kod pobjednika su Lazarov i Markussen zabili po osam, a Kallman i Canellas po pet pogodaka.

I u drugom večerašnjem susretu ove skupine slavili su gosti. Mađarski Veszprem došao je do pobjede u Berlinu, na gostovanju kod Füchsea. U vrlo izjednačenom prvom dijelu domaćini su u dva navrata imali dva pogotka prednosti, ali prednost na odmor ipak odnose gosti koji u zadnje dvije minute postižu dva pogotka za 13:15.

Neizvjesnost je potrajala sve do posljednjih pet minuta. Mađari nisu uspijevali prelomiti utakmicu i u završnicu se ulazi sa 23:25, ali tada gostujuća obrana na čelu sa Mirkom Alilovićem zaključava svoja vrata i mađarski predstavnik do kraja radi seriju od 4:0 za konačnih 23:29. Terzić sa sedam i Vujin sa šest golova predvodili su pobjednike, a Renato Sulić dodao je još dva. Svakako treba izdvojiti i odličnog Alilovića koji je upisao 16 obrana (40%). Kod njemačkog predstavnika Laen je upisao pet, Ninčević je dodao dva, dok se Špoljarić nije upisao u strijelce.

Skupina C

Jedini današnji susret u skupini C odigran je u Rusiji gdje je slovenski Cimos iz Kopra bio bolji od Sankt Peterburga. Domaćini su bolje otvorili susret i došli do prednosti od 10:6, ali tada Slovenci uspijevaju povezati svoje redove i u 25. minuti po prvi put prelaze u vodstvo (13:14). Na odmor se odlazi sa 16:18 za goste.

U drugom dijelu slovenski predstavnik nastavlja sa dobrom igrom. Odlični su bili Skube i Rapotec, a kada su im se pridružili vratari Vrana i Podpečan prednost gostiju otišla je na 23:30. Domaćini nakon toga nisu više imali snage za preokret, pa njihov zaostatak do kraja utakmice još malo raste do konačnih 26:35. Cimos su predvodili Skube sa devet i Rapotec sa sedam golova, dok su kod domaće momčadi Šindin i Nasirov zabili po šest puta.