Zimski sportovi

Bruinsi penalima do produljenja niza

Vedran Babić • petak, 18.11.2011.

Hokejaši Boston Bruinsa ostvarili su sedmu uzastopnu pobjedu porazivši Blue Jacketse poslije penala te su tako nastavili svoj uspon. Od ostalih deset odigranih utakmica čak četiri su završile rezultatom 4:1, a dvije 5:2...

Boston Bruinsi prilično su se mučili na svom ledu protiv posljednjeplasirane momčadi Zapada, Columbus Blue Jacketsa. Tek poslije penala (2:1) Bruinsi su došli do sedme uzastopne pobjede. Iako su do ove utakmice upisali samo tri pobjede u 17 susreta, Blue Jacketsi pružili su odličan otpor i čak poveli u trećoj minuti druge trećine pogotkom MacKenzieja s igračem više. Bruinsi su ekspresno uzvratili i samo dvije minute kasnije izjednačili (McQuaid). Kao pobjedonosni penal za domaćina pokazao se onaj Krejčija jer je nakon toga vratar Bruinsa Rask obranio udarac Vermetteu.

"Rask nas je držao u igri. Obranio je nekoliko važnih udaraca kad nam je bilo najpotrebnije i omogućio nam da pobijedimo na penale", pohvalio je svog čuvara mreže Claude Julien, trener Bruinsa.

Jedan od rijetkih prizora u posljednje vrijeme bio je slavlje hokejaša New York Islandersa. Naime, oni su protiv Montreal Canadiensa upisali tek drugu pobjedu u posljednjih 12 utakmica, no još uvijek su na samom dnu Istoka. Iako su u osmoj minuti ostali bez vratara Nabokova, koji je napustio led zbog ozljede prepona, Islandersi su u drugoj trećini odjurili na 3:0 u prvih devet minuta. Nabokova je na vratima zamijenio DiPietro (24 obrane).

Canadiensi su do 18. minute druge trećine smanjili na 3:2, no ubrzo je Moulson povisio na 4:2 uoči posljednjih 20 minuta igre. Nešto više od četiri minute do kraja susreta gosti su ponovno smanjili na jedan pogodak zaostatka. Pokušali su doći do izjednačenja, no domaćin se uspio obraniti.

Pittsburgh Penguinsi porazom u Tampi (4:1) prepustili su vodeće mjesto Istoka Philadelphiji Flyersima. Penguinsi mogu biti razočarani ishodom svoje utakmice jer su imali čak 16 udaraca više (34-18), no zato je vratar Lightninga Roloson bio praktički nesavladiv (33 obrane). Flyersi su na svom ledu s 2:1 porazili Phoenix Coyotese pogotkom Reada 19 sekundi prije kraja utakmice.

Utakmicu Minnesote Wild i Colorado Avalanchea odlučio je samo jedan pogodak i to onaj domaćeg hokejaša Setoguchija dvije i pol minute prije kraja. Osim Tampe, rezultatom 4:1 do pobjeda su došle još čak tri momčadi. Nashville Predatorsi su na krilima vratara Rinnea (38 obrana) pobijedili Toronto Maple Leafse, St. Louis Bluesi su slavili protiv Florida Panthersa, a Winnipeg Jetsi protiv Washington Capitalsa, koji se nakon odličnog ulaska u sezonu još uvijek drže na visokoj trećoj poziciji Istoka.

Nakon što su se vratili s tri uzastopna gostovanja s isto toliko poraza, Edmonton Oilersi nadali su se na svom ledu vratiti pobjedama. No, Ottawa Senatorsi imali su neke druge planove te su slavili 5:2 iako su uputili samo 16 udaraca na domaća vrata. Los Angeles Kingsi drugi dan u nizu trijumfirali su protiv Anaheim Ducksa 5:3, a San Jose Sharksi protiv Detroit Red Wingsa 5:2 uz 40 obrana sjajnog čuvara mreže Niemija.

NHL, četvrtak, 17. studenoga:
Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 2:1 (SO), New York Islanders - Montreal Canadiens 4:3, Philadelphia Flyers - Phoenix Coyotes 2:1, Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 4:1, Minnesota Wild - Colorado Avalanche 1:0, Nashville Predators - Toronto Maple Leafs 4:1, St. Louis Blues - Florida Panthers 4:1, Winnipeg Jets - Washington Capitals 4:1, Edmonton Oilers - Ottawa Senators 2:5, Anaheim Ducks - Los Angeles Kings 3:5, San Jose Sharks - Detroit Red Wings 5:2