Cedevita teško do prve pobjede

Branko Barić • utorak, 22.11.2011.

Drugo kolo Eurokupa donijelo je i prvu pobjedu nekog od hrvatskih predstavnika u ovogodišnjem izdanju ovog natjecanja. U maloj dvorani Doma sportova momčad Dražena Anzulovića svladala je neugodnu ekipu Bayerna, i to uz jedno od lošijih izdanja ove sezone...

Dojam koji su ostavili košarkaši Cedevite pred oko 1.000 svojih navijača možda i nije najbolji, no na koncu su upisana dva itekako važna boda u borbi za prolazak u drugi krug natjecanja. Susret s čak 37 izgubljenih lopti (20:17 u korist gostiju) otišao je sve do neizvjesne završnice, u kojoj je ipak koncentriraniji bio prošlogodišnji sudionik Final Foura u Trevisu.

Iako od samog početka nije djelovala razigrano kao obično, Cedevita je u početnim minutama kontrolirala rezultat i situaciju na parketu. Vukušićeva trica krajem druge minute donijela je domaćinima prvo vodstvo na utakmici (5:4), dok je trica Smodiša u posljednjoj minuti prve četvrtine odvela ih na do tada najvećih šest razlike (17:11).

Dražen Anzulović zasigurno je najmanje zadovoljan izdanjem njegove momčadi u drugoj četvrtini. U napadu ništa nije polazilo za rukom igračima Cedevite, nizale su se izgubljene lopte, šut nije funkcionirao, a izostala je i veća agresivnost u obrani. Njemačka momčad predvođena rutinerima Hamannom i Troutmanom znalački sve to koristi i nakon serije 12:0 dolazi do 21:27 u 17. minuti. Trica Opačka u tim trenucima malo budi zagrebačku momčad, a na nju su se nadovezali Draper i Owens za 10:0 niz Cedevite kao ekspresni odgovor.

Na veliki odmor otišlo se s 33:30 i nadom kako će igra hrvatskog doprvaka biti ipak u nastavku nešto uvjerljivija. Unatoč nešto boljem šutu, do razlike koja bi garantirala mirniju završnicu nisu uspjeli doći. Jonathan Wallace u 27. minuti čak nakratko vraća Bayern u vodstvo (40:41), no Važne trice Drapera i Opačka brzo vraćaju stvari na svoje mjesto. U posljednjih deset minuta ušlo se sa šest razlike (54:48), no niti nakon koša Smodiša za najvećih 56:48 Cedevita ne uspijeva prelomiti susret. Kod gostiju se razigrao Benzing koji je sa svojih šest poena u posljednjoj četvrtini među najzaslužnijima što Bayern uspijeva odvesti susret u neizvjesnu završnicu.

Tko zna kako bi sve završilo da je Foster dvije i pol minute prije kraja bio prisebniji i zabio čisti zicer kod 64:62 za Cedevitu. Na drugoj strani Vukušić je ubacio oba slobodna bacanja i omogućio svojoj momčadi da u ključnim trenucima bude korak ispred protivnika, a nakon što je i Baždarić bio mirne ruke minutu prije kraja, pitanje pobjednika bilo je dobrim dijelom riješeno. Draper je na koncu imao priliku razliku postaviti na ugodnih plus devet, no s obzirom na prikazanu igru, zasigurno se nitko neće buniti ni s konačnih 70:64.

Draper je s 15 poena, četiri asistencije i dvije ukradene lopte prvo ime kod pobjednika, dok prolaznu ocjenu može dobiti još i Baždarić s 11 poena, te po tri skoka i asistencije. Najbolji pojedinačni učinak na cijeloj utakmici ostvario je Chevon Troutman s 18 poena i osam skokova, no na Cedevitinu sreću nije ga pratio nitko od suigrača.